banner128

MESUT YILMAZ İSMİNİN GEÇMEMESİNE ESKİ VEKİLDEN TEPKİ

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Rize eski Milletvekillerinden Ahmet Kabil Rize-Artvin Havalimanı açılışıyla ilgili bir açıklama yaptı.

ANAP eski Milletvekili Ahmet Kabil’in yazılı açıklaması şu şekilde’ ’Rize’mizin Tabii ve Tarihi Turizm varlıklarına önemli katkı sağlayacağına inandığımız, bünyesinde Rize'nin simgeleri nakşedilmiş Rize'ye yakışan güzel bir yapının açılışının yapılmasından mutlu olduk.

Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere Rize'ye yapılan hizmetlere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu eserin Rize’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Ancak bütün Rizeliler olarak müşterek değerlerimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Ahmet Mesut Yılmaz'ı siyasi ayrım yapmadan gerektiğinde birlikte desteklemiş kendileri ile iftihar etmiştik.14 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bir yere kadar gururla dinledik.

Bir yerde eski başbakanları anarken Rize'nin ismi ile bütünleşmiş Rizelinin kalbinde yer etmiş, bölgeye ve Rize'ye çok önemli hizmetler yapmış ve Rize’den ilk defa Başbakan olmuş 6 dönem Rizeliyi temsilen milletvekili seçilmiş, Rizelinin iftihar ettiği dürüst, adil, milliyetçi hemşerimizin ismini telaffuz etmemekle yapılan vefasızlık bizi ziyadesiyle üzmüştür.

Rizelinin müşterek değerlerinin birbirlerine karşı husumeti, kini küskünlüğü, olabileceğine inanamıyorum.

Ahmet Mesut Yılmaz'ın ismini Rizeli ’ye hiç kimse unutturamaz. Kendisini rahmetle, minnetle, Şükran’la anıyorum. Mekânı cennet, Ruhu şad olsun ‘’dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220