banner128

ARSİN OSB’DE MESLEKİ EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARININ İLK ADIMI ATILDI

İlk olarak Mesleki eğitim merkezi programının yaygınlaştırılması amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda katılımcılara, Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Çerçeve Öğretim Programı ve programın başvuru aşamaları anlatıldı.

Toplantıya, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Küçükarslan, Ali Baştürk, Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı, OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Savaş Levent Eroğlu, Müdür Yardımcısı Sena Demirbaş, Arsin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Hacıosmanoğlu, Bölge Sanayicileri ve Bölge Çalışanları katıldı.

Toplantıda konuşan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “Mesleki eğitimde, eğitim-üretim-istihdam döngüsünün önemine değinerek; sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünü yetiştirmek ve meslek liseleri ile firmaların bağlarının güçlendirilmesi adına, mesleki eğitim programı hem işletmelere hem de çalışanlara fayda sağlayacaktır.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220