TRABZON’DA BAŞVURU YAPAN TÜM ÖĞRENCİLER GSB ÇATISI ALTINDA

2022-2023 eğitim öğretim dönemi yurt başvurularına ilişin birinci faz çalışması neticesinde 41 ilde yurt başvurusu yapan tüm öğrencilerin yurtlara yerleştiği sonucu açıklandı. Trabzon’da bu iller arasında yer aldı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Trabzon’a gelecek gençlerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz diyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda bütün yurtlarımızda çalışmalarımızı tamamladık. Trabzon olarak biz hazırız artık sıra gençlerimizde diyerek sözlerine son verdi.

GSB Yurtları öğrenci yerleştirme sonuçlarının ilk fazı açıklandı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplam 18 yurdu ile 12 bin 943 başvurunun tamamını karşıladı. GSB Yurtlarında kalmak için başvuran tüm üniversite öğrencilerinin yerleştirildiğini duyuran Bakan Kasapoğlu; “36 ülkenin nüfusundan daha fazla kapasiteye sahip yurt altyapımız var. 3 fazımız daha var. Bu fazların sonunda her öğrencimiz bu çatının altında olacak. Ailelerimiz ve değerli gençler endişe etmesinler.” değerlendirmesinde bulundu.

Tüm başvuruların tamamen objektif bir şekilde tamamen dijital ortamda analiz edildiğini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı M.Muharrem Kasapoğlu, “Ülkemizde üniversite açılış tarihleri il il farklı oluyor. Biz de bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Birinci fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Hummalı sevgi dolu bir çalışma var. Bu güzel çalışmaları güzel neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber