banner128

METAL'den 'Meslek Liselerinin Yıldızı Parlıyor' Sergisi Büyük Beğeni Topladı.
Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen öğrencilerimizin atölye ortamlarında uygulama yaparken çekilen fotoğraflarından oluşan “Meslek Liselerinin Yıldızı Parlıyor” konulu fotoğraf sergisinin açılışı Trabzon Mimarlar odasında gerçekleştirildi.  
Bilişim Teknolojisi Alanı öğretmeni Serkan Aydın’ın  koordinatörlüğünde yürütülen ve Fahri Gümüştekin ve Mustafa Reşat Sümerkan tarafından üretilip hazırlanan “Fotoğraf Sergisi” büyük beğeni topladı. Sergiye daire amirleri, okul müdürlerinin yanı sıra veliler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdi.   
Sergide konuşan  Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, meslek liselerinin önemine bir kez daha vurgu yaparak, “Meslek liseleri çok önemli bir misyonu ifa etmektedirler. Gençliğimizi çok iyi yetiştirmemizin en önemli hususlarında birisi de onların sanatın çeşitli kolları ile buluşturulmasıdır. Meslek liselerini ziyaretlerimde hep şunu söyledim. Bu teknik tabloyu çizen aynı zamanda çok iyi bir matematikçidir.. Karakalem çalışması yapan bir çocuk müthiş bir bakış açısı ortaya koymaktadır. Bu anlamda gençlerimiz her biri ayrı değerlere sahip olduğunun hepimiz tarafından fark edilmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.
Sergide konuşan fotoğraf sanatçısı Fahri Gümüştekin   “Mesleki Eğitim gören öğrencilerin yaratıcı düşünme becerilerinin geliştirilmesi, mesleki anlamda gelecekte yenilikçi ürünler tasarlayabilmek, Olumsuz davranışlarının ortadan kaldırılması,  kişisel ve sosyal gelişim için bu tür etkinlikler gerçekten önemlidir” dedi.
Okul Müdürü Süleyman Değirmenci ise yaptığı konuşmada“Ortahisar Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde MTOYK çalışmaları kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sivil toplum örgütleri, Dernekler ve diğer meslek odaları arasında  imzalanan Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolleri çerçevesinde yapılacak olan bir çok etkinlikten biri olan Fotoğraf Kursu ve Fotoğraf sergileri kısmı ile ilgili bu çalışmayı gerçekleştirdik. Sergimiz 04 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner1

banner127