TÜRK BÜRO-SEN TRABZON ŞUBE BAŞKANI EMİNE KABLAN' IN  YAZILI BASIN AÇIKLAMASI
Dün Tokat ilimizde yeni açılan bir İmam Hatip Lisesine, İngiliz mandacısı, Cumhuriyet düşmanı Mustafa Sabri’nin adı verilmiştir.
Vatandaşlarımızdan gelen yoğun tepkiler neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçmiş, alelacele Mustafa Sabri yazan okul tabelasını kaldırarak, Liseye terör şehidi bir askerimizin adı verilmiştir.
MEMURLAR VE EĞİTİMCİLER ŞOKTA!
Bu gelişmeler üzerine siyasi iktidarın besleyip büyüttüğü Sendikamsı bir yapı olan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, bir açıklama yaparak, “Tokat’ta Mustafa Sabri Anadolu İmam Hatip Lisesi tabelasının indirilmesini şiddetle kınıyorum” demiştir.
Ali Yalçın sözlerinin devamında ise, “Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi sadece Tokat'ın değil bu milletin, ümmetin bir değeridir. Ondan rahatsız olanlar bilgilerini ve zihinlerini sorgulasınlar. Tabela iner ama yüreklerden ve zihinlerden saygınlığı asla inmez” demiştir.
Bu garabet açıklamayı yapan şahıs, aynı zamanda bir eğitimci, Eğitim Bir-Sen adı verilen Sarı Sendikamsı yapının da Genel Başkanıdır.
Atatürk’ün kurduğu bağımsız Türk Devleti olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin okullarında eğitim görmüş bir şahıs, yani bu yüzyılın Mustafa Sabri’si…
15 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın eteğine yapışarak, Sendikacılık yapan ve 5 milyonu aşkın memur ve memur emeklisinin alın terini ve emeğini iktidara defalarca pazarlayan bir emek düşmanıdır.
Ali Yalçın’ın, Türk Milleti’nin düşmandan Kurtuluş Mücadelesini veren, Kuvayi Milliye hareketinin karşısında saf tutmuş, Atatürk için idam fermanı çıkartmış, İngiliz mandasını savunan bir haine sahip çıkması oldukça üzücüdür.
Bu şahsın başında bulunduğu Memur Sendikaları Konfederasyonunun 1 milyona yakın memur üyesi vardır.
Biz inanıyoruz ki, bu üyelerin kahır ekseriyeti Atatürkçüdür, Cumhuriyetçidir ve Vatanperverdir.
Ancak görünen o ki, Ali Yalçın bu insanların yüz karasıdır. Tarihin tüm belgelerinde vatan hainliği tescillenmiş bu zatı savunmak demek, aynı köhne zihniyeti taşımak demektir.
Türk Büro-Sen olarak, Ali Yalçın’ı nefretle kınıyoruz. Vatan haini meczupların savunuculuğunu yapanların, Türkiye’de  Sendikamsı bir yapının başında bulunmasının, o yapının mensupları için bir utanç vesilesi olduğunu düşünüyor ve
Memur-Sen üyelerine sesleniyoruz
Başınızdaki Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının hamisi olan yöneticilerden kurtulunuz ya da siz kendinizi kurtarınız…
Bu şahıs Memur-Sen’e kara bir leke yapıştırmaktadır. Kolay kolay da temizlenemeyecektir.
Herkes bilsin ki, bu ülkede vatan hainlerine, hiç kimse iadeyi itibar sağlayamaz, karşılarında Yüce Türk Milleti’ni bulurlar…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber