TÜRKAV: Çin' in Dezenformasyon Politikasinin iflası.

    Bilindiği üzere siyasi ve askeri tarihi çok parlak olan Türk Milleti, günümüzde başarısını korumak durumundadır. Yığınla problemlerin Türk dünyasının önüne çıkarılmakta olduğu görülmektedir. Dünya Uluslararası haklardan yana taraf olmak yerine, kendi bildiğince hareket etmenin hesabı içindedir. Bakın, dün üç büyük devletin yaptığı uygulamada görüldüğü üzere, ABD, Rusya ve Çin’ in nükleer deneme alanlarına bakılmalıdır. ABD Nevada çölünü, Sovyetler Semey sahasını, Çin Lob Nor bölgesini radyoaktif kirliliğe sokmuşlardır. Semey ve Lob Nor Türklerin yaşadığı alanlardır.  Nevada çölünde de Kızılderililer yaşıyordu.
TÜRKAV ifade etmektedir ki, Sessiz Dünya kıskaca karşı duramamaktadır? Türk dünyasının meseleleri ile ilgilenen, ehemmiyet veren ve kamuoyuna taşıyan açıklamalara, kurumlara ihtiyaç her geçen gün daha da artmaktadır.  Türk topluluklarına çok yönlü bilgi akışını sağlamak ve onları her konuda bilgilendirmek gereklidir. Dolayısıyla TÜRKAV sivil toplun anlayışıyla çalışmalarını yerine getirmenin çabası içindedir. İnsani ve milli varlıkla hakları teminat altına almanın en önemli gerçekçiliğinden biriside bilgi sahibi olmaktır. Bosna’ da, Karabağ’da, Türkistan’ in herhangi bir bölgesinde haklar ve cesetler çiğnenirken ne yapabildiysek bugün Doğu Türkistan’da çiğnenen cesetler ve yok edilen bir tarihe hiçbir şey yapamamak olmayacaktır. Bunları kim duyuracaktır? Tarih yapan Türk milletinin tarihini yazamayan tarihçilere sorumluluk düşmektedir.  

ÇİN DEZENFORMASYON POLİTİKASININ İFŞASINA VESİLE OLDU. 
 Abdürrehim HEYİT konusu Çin’ in Dezenformasyon politikasının ifşasına vesile olmuştur. Çin Yönetiminin iki yıl önce Türkçe şiir okuduğu suçlamasıyla tutuklayıp 8 yıl hapis cezası vererek toplama kamlarından birinde tuttuğu HEYİT’ in şehit edildiğinin haberinin doğru olmadığını Çin Televizyonda 26 saniyelik canlı görüntüsüyle dünyaya duyurdu.
Peki, 3 gün süreyle açıklama gereği duymayan Çin bu görüntüyle amacı nedir?
Elbette değerli sanatçı HEYİT’ in yaşaması sevindiricidir.
Çin Yönetiminin vefat haberine ilişkin tepkiler sürerken üç gün bekleyip gelen tepkiler üzerine bu açıklamayı yaptırması tipik bir dezenformasyondur.  Çin’ in taktiğidir.
Bundan sonraki amacı ve zulmü değişecek midir?  Doğu Türkistan’da yapmakta olduğu asimilasyon ve zulümler sonlanacak mıdır?
Çin, yapmakta olduğu asimilasyon ve zulümlere karşı dünya kamuoyunda yükselen tepkileri engellemek, haberin asılsız olduğu kanaati uyandırmak, yaptıklarını meşru göstermek istemektedir.
Bunu yapmak isterken bile nasıl bir mekanizma işlettiğini itiraf etmiş olmaktadır. 
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1