AK PARTİ ORTAHİSAR İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Trabzon Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısı bugün yapıldı. Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde yapılan Danışma Meclisi Toplantısında ev sahibi Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, katılımcıları kapıda karşılayarak herkese tek tek ‘Hoş geldin’ dedi. Danışma Meclisi Toplantısına; AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti Trabzon eski Milletvekili ve Genel Merkez Yöneticisi Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli, AK Parti eski ve yeni il ve ilçe eski yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantı ardından video gösterimi ile devam etti.

“YIKIL ORADAN KÖPEK”

Toplantıda açılış konuşmasını İlçe Başkanı Çebi yaptı. 

Çebi, özetle şu şekilde konuştu: 

“20 yıl önce heyecan neyse, bugün de aynı heyecanla salondayız. Bu davayı, bu yolu uzun soluklu yapan manadır, anlamdır. İktidar olmak gibi, makamlarda yer almak gibi sevdamız yok. Elbette siyasi partiler iktidarda olmak için vardırlar. Zaman göstermiştir ki, coğrafyanın hamisi, başka bir siyasi hareket yoktur. Bunun için Cumhur ittifakı ayaktadır. O gücü sizden alıyor. Bu salondan alıyor. Bu Cumartesi günü güzel günde salonu dolduran sizlerden alıyor. Alem’e Nizam, dünyaya adaletten başka davamız yoktur. Daha dün, bu kadim topraklarda, bu kadim medeniyette esnaf ziyaretinde bir esnafın burada bu topraklar ‘Kürdistandır’ ifadesi karşısında el pençe duranlara, MHP’nin onursal lideri Başbuğ Aslan Türkeş’in ifadesiyle cevabımız olacak: Kuruluş yıl dönümünde o başbuğ Aslan Türkeş’in resmini de arka planda asıyorlar. 
Başbuğ Aslan Türkeş’e soruyorlar, federasyon o keskin ve vakur duruşuyla tek kelime söylüyor bunlara: Yıkıl oradan köpek. Keşke diyebilseydiler ama, bu salonda net şekilde ifade ediyoruz, Başbuğ’un mirasını asla yerde bırakmıyoruz. Bu ittifak önemli bir ittifaktır. Cumhuriyet tarihinin kurulmuş, en kutsal, koşulsuz şartsız ittifakıdır. Bunu yaşatmak, korumak önce AK Parti camiası olarak bize aittir. Önce biz korumak için elimizden geleni yapacağız, MHP’de ki arkadaşlarımızın da gayreti bu doğrultudadır.

İŞ BİRLİKÇİLER KUMPAS KURUYOR

Size sadece bir örnek vermek istiyorum. O İHA’lar, SİHA’ları Selçuk Bayraktar kardeşimiz 2020 yılında 367 adet yangın söndürdü. Isı farkından dolayı anında yangına müdahale ediyor söndürüyor. Siz İstanbul’da otobüsleri bile çalıştıramıyorsunuz neyinize sizin iktidar.  Bundan tam 60 yıl önce Devrim Motoru dediğimiz 2 tane arabayı Ankara’ya götürüyor. Kumpas bunların genetiğinde var. DNA’sına işlemiş. Buharlı trenle götürdükleri için bir tanesine benzin koymuyorlar. Alev alır yanar diye..  O zaman ki Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel paşa.. Orada iş birlikçiler kumpas kuruyor. Devrim aracının bir tanesinde benzin var, bir tanesinde yok.  O kumpas kuranların oyunu Cemal Gürsel paşayı, benzinsiz Devrim Moturunun aracına bindiriyor. 100 metre gidiyor duruyor.. Ertesi gün gazetelerde manşet: Devrim yürümedi.. O anda Devrim Moturu bitiyor. Aynı zihniyet 60 yıl geçmiş.. Bugün o. İHA’ları, SİHA’ları, Akıncıları yapan hemşerimiz Özdemir Bayraktar ağabeyimiz. Erbakan hocamızın asistanı, makine mühendisi.  Şimdi bir çok ülkeye silah veriyoruz.  İstanbul’a geldiler ilk işleri ne oldu? Gönüllü Vakıf çalışması altında Selçuk Bayraktar ile olan anlaşmayı iptal ettiler.  Türkiye’de de iktidara gelirlerse aynı..  İHA’ların çıkışını hatırlayın neler dediler neler.. O İHA’larla destan yazdık!

Ortahisar Belediye Başkanı Genç ise özetle şu şekilde konuştu: 
Ortahisar’da bu çalışmalar tamamlandığında şehrimiz alt yapısı ile mütekamil duruma gelecek, üst yapısını da hızla tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Büyükşehir Belediyesi ile iş birliğinde çalışıyoruz. 
Pazarkapı Kentsel Dönüşümünü bizim belediyemizin hemen bitişiğinde bulunan ticari üniteleri tamamladık. Orayı yaşam alanı haline getirdik. Tamamı da sahipleri veya kiracıları tarafından işler hale geliyor. 
Ekopark’ta yeni gelişme olarak ilave 3 dönüm kattık. Büyükşehir Belediyesinin oradaki park ve bahçeler ünitelerini taşıdıktan sonra tam bütünlük haline getireceğiz. 
Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesinin 1. Etabına tamamladık. 2. Ve 3. Etabını Kültür ve Turizm Bakanlığına teklif eğttik. Oradaki programa alındı. Tıpkı Meydan Bölgesinde Büyükşehir Belediyesinin yaptığı gibi görselliği ile daha güzel hale getireceğiz. 
Basın Müzesini de hayata geçiriyoruz. 
Bize emanet canları unutmadık. Küçük Dostlar Kliğini olarak Beşirli bölgesinde ki alanı büyükşehir verdi. Orada sokak hayvanlarımızı, sahipsiz bırakmamak adına bakım rehabilitasyonunu bütün bu ünitelerde profesyonel şekilde yapıyoruz. Basit bir belediye icraatı olarak görmeyin. 
Önemli bir çalışmamız tamamlanmak üzere. Salih Cora Milletvekilimizle Spor Bakanımıza 3 defa gittik. Dedik ki, “Sayın Bakanım. Mehmet Akif Yüzme Havuzu, tenis kortu, spor salonu devralmak istiyoruz” Devraldık. Güçlendirme finansını da yine bakanlıktan aldığımız destekle sağladık. Şimdi inşallah çok yakın zamanda hizmete açacağız. 
Sözlerimiz arasında Kadın Konuk Evi düşüncemiz vardı. Söyledik ya ne yazdıysak, onun karnesiyle karşınıza çıkacağız. Yaptığımızı da anlatacağız, yapamadığımızı da.. 
Samimiyet üzerine siyaset yapasanız.  O samimiyetiniz nedeniyle yapamadığınızı vatandaş kamufle edebilir. 
AK Parti çok şeyler yaptı ama temelinde samimiyet var. 
Atık Getirme Merkezlerimiz. Yer altı konteynırlarımız var. Tanjantta tamamını yeniledik. Şehrin tamamında da bunu istiyoruz. Trabzon Ortahisar’da hayata geçireceğiz. 
Kadın Konuk evini tammaladık. Şu anda aktif hizmette. Mahremiyeti nedeniyle yerini söyleyemiyoruz. 
Park Projelerimizden şu anda çalıştığımız Çukurçayır’da 5 bin 100 metre karelik belediye alanında doğal parkın ihalesini yaptık. O bir taraftan devam ediyor.

TÜNEL AKVARYUM PORJESİ

Tünel Akvaryum tanmamlanmak üzere. Zor ve çetrefilli bir işti. Süresine göre bu yıl sonu tamamlanıyor. Güzel bir açılışla hemşerilerimizin hizmetine alacağız.  Boztepe’de seyir terası projemiz vardı. SİT alanı olması hasebiyle sıkıntılı süreci vardı. Hepsini aştık. Planları onaylandı. Kurul kararlarında ve şu anda ihale aşamasındayız.  Kızlar Manastırının güneyinden başlayarak, ahşap bir yürüyüş yolu, içerisinde teras inşallah hayata geçecek.  En mutlu köy projesi adı altında engelli kardeşlerimize hizmet edecek çok önemli proje. 10 Milyon TL’lik proje. 8 Milyon TL’sini sahiplendi. Projeyi çok beğendi. Orada engelli kardeşlerimize hem seralar, hem atölyeler, hem de rehabilitasyon için güzel üniteler oluşturacağız. Onların mutluluğu, hepimizin mutluluğundan daha önemli” 

ANKARA’DA YOĞUN ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ

Toplantı daha sonra eski Trabzon Belediye Başkanı Niyazi Sürmen’in kısa konuşması ile devam etti.  Programda son olarak ise AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora konuştu. Cora özetle şu şekilde konuştu: 
“Ankara’da yoğun çalışma içindeyiz. Hem Trabzon hem de ülke sorunlarını çözme noktasında büyük gayret ortaya koyuyoruz. Fırsat bulduğumuzda Trabzon’a koşarak gelmekte, burada ki vatandaşlarımızın taleplerine yetişmeye çalışıyoruz.  Bugün Danışma Meclisi toplantısı dillere destan bir toplantı oldu.  Sizlerden açıkçası enerji alıyoruz. Motivasyonumuzu güçlendiriyorsunuz. AK Parti siyaseti milletle yapar. AK Parti liderinin arkasında durdu, sorunlara çözüm buldu, sıkıntılar ortadan kalktı ve hep iktidarda kaldı.

BİR ÇOK SEKTÖRDE BAŞARI HİKAYESİ

Her alanda savunma sanayisinden tutunda bir çok sektörde başarı hikayesi vardır. Bu başarı hikayesinde sizin imzanız, gayretiniz vardır. Bu büyük bir mücadeledir. Daha da ileri gitmemiz gerekiyor. 
Bugün savunma sanayiinde millilik oranı yüzde 20 iken, şu anda yüzde 80’de dedir.  Türkiye bugün hem Karabağ, D. Akdeniz ve Suriye’de büyük irade ortaya koydu. Bugün sınırlarımız içinde değil de sınırlarımızın dışında terörle mücadele yapıyorsak, savunma sanayiimizde gelenin noktadan dolayıdır

TEZKERE’YE HAYIR OYU VERİLMESİ 

Bunu engellemek isteyenler olduğunu sizlerde biliyorsunuz.  Daha önce bütün tezkerelere evet oyu veren son tezkere oyuna ‘Hayır’ oyu verdi. ‘Evet’ oyu verenler ihanet etmiştir dedi. Kendisinin ittifak ortağı İYİ Parti’ye bir başka deyişle hain dedi. Bunlardan biri iyi polisi, biri kötü polisi oynamış. Tezkereye ‘Hayır’ oyu vermek, terörle mücadele etmeyin demektir. Türkiye’nin bu kararlı iradesini akamete uğratma çalışmadır. Bu nedenle CHP Daha önce kelimesi kelimesine aynı olan tezkereye bu kez ‘Hayır’ demesi HDP’nin kontrolüne girdiğini göstermektedir.

AK PARTİ İL BAŞKANI SEZGİN MUMCU ''SİYASETTE NEREDEN NEREYE GELDİK?''

Programda son olarak ise AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu konuştu. Mumcu, özetle şunları kaydetti: 

“Siyasette nereden nereye geldik? Siyasetin en zor kısmı bunu bulmaktır.  Ülkemize hizmet eden hep milli çizgi olmuştur. AK Parti bu çizgide gittiği için başarılı olmuştur.  AK Partimizin başarısının 5 temel sebebi vardır. Bir tanesi, siyaseti ve ekonomik reformların eş zamanlı yapmakta başarılı olmasıdır.  Sadece siyaset değil, ekonomik anlamda da bunları eş zamanlı başarmasıdır.  Bütün yükseliş dönemlerinde bu böyle olmuştur. Menderes’e bakalım, ekonomi ve siyasi anlamda başarı yakalamıştır. Özal ile 12 Eylül döneminin getirdiği fırtına…  Şimdi de AK Parti, Cumhur ittifakı ile birlikte bir çok hizmetleri, köprüler, hızlı trenler gibi başarmıştır. Ekonomik başarının yanında siyasi başarıyı da aynı anlamda sağlayarak gerçekleştirmiştir.  AK Parti’nin en büyük hizmeti Cumhurbaşkanını Milletin Oyları ile seçilmesini getirmesidir. AK Parti’nin başarısının ikinci sebebi zihniyet meselesi.. Elitlerin egemenliğinden, milletin egemenliğine dönüşü sağlamıştır. Bunun en büyük örneği, “Muhtar bile olamaz” dedikleri Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanı olmasıdır. Bunu da milletin oylarına sunarak gerçekten halkın egemenliğini sağlamış olması. Bu millet Aşık Veysel’in Ankara’ya sokulmadığı zamanları hatırlar.. AK Parti ile Kerim devlet anlayışına geçildi. 
AK Partinin bir diğer başarısı özgüven… Eskiden özgüven eksikliği vardı. Şimdi yaparız anlayışı var. Örnek Teknovisyon.. Bu milletin çocukları biz bu işi başaracağız, yapacağız diye 100 binlerce ifade edilen gencimiz var. AK Parti’nin dördüncü başarı nedeni de vesayetle mücadele.. Bu vesayetçi anlayışla mücadelemiz bu anlamda hala devam etmektedir ve etmeye devam edecektir. Ekonomik vesayeti 2013’de İMF’dan kurtularak sağladık. Beşinci sırrı da etkin liderlik anlayışından geliyor. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bu kadar kısa sürede, bu kadar değişim yapılabilmek miydi? İşte liderler zor zamanlarda test edilir.
İşte AK Parti bir davanın adıdır. O dava ki 20 yıllık bir hareketi, kökü ezelden bilen bugün ki görünümüdür.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220