AKÇAABAT ADAYI AKBULUT STK LARLA BULUŞTU

İYİ Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Akbulut sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. İlçedeki bir restoranda düzenlenen kahvaltıda STK temsilcilerine seslenen Akbulut “Akçaabat’ın sorunlarını hep birlikte çözeceğiz. Bizim en büyük hedefimiz Akçaabat’ta ortak aklı öne çıkarmaktır.” dedi.

4 TEM EL ESASI İLKE EDİNECEĞİZ…

Akçaabat’ın siyaset üstü olduğunu vurgulayan Akbulut “Mesele Akçaabat olduğunda hiçbir siyasî ayrım yapmadan gereken neyse onu, hep birlikte yapacağız. Akçaabat’ın sorunlarına yönelik ve ilçemizin gelişimi için birçok projemiz var. Ama biz esas 4 projeyi öne çıkarıyoruz. Bunlar ortak akıl, doğru proje, hızlı çözüm ve adalet. Bu 4 temel esası ilke edindiğimizde diğer projeleri gerçekleştirmek çok kolaylaşacaktır. Akçaabat da hak ettiği noktaya ancak böyle ulaşabilecektir.” diye konuştu.

KAYNAKLARDA MİLLETİN HAKKI VAR

İstişarenin önemine dikkat çeken Akbulut konuşmasını şöyle sürdürdü: “Asla ‘Ben bilirim. Ben yaparım.’ demeyeceğiz. Uygulanacak projelerin kaynaklarında milletimizin hakkı vardır. O nedenle doğru projeden şaşmayacağız. Çünkü yanlış proje demek, milletimizin kaynaklarını heba etmek demektir. Milletimizin kaynaklarını boşa harcamayacağız. Akçaabat’ımızın sorunları çok birikti. Çok fazla sorun var. O nedenle hızlı bir şekilde bu sorunları çözeceğiz. Adil anlayıştan da bir an olsun sapmayacağız. Çünkü adalet yoksa zaten kalan hiçbir şeyin değeri yoktur.”

STK’LAR DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZİ

Belediye meclis üyesi adaylarının kendilerini tanıttığı toplantıda konuşan İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır ise demokrasiyi vazgeçilmez bir ilke olarak gördüklerinin altını çizerek şu konuşmayı yaptı: “Demokrasinin de vazgeçilmezi olarak sivil toplum kuruluşlarını görüyoruz. Sivil toplum kuruluşları, katılımcı demokrasinin ve ortak aklın en önemli unsurlarıdır. İYİ Parti ve Akçaabat’ın şehriemini olmaya talip Sayın Osman Akbulut, 31 Mart’ta oluşacak yeni belediyecilik anlayışıyla sivil toplum kuruluşlarıyla birliktelik içinde yeni bir anlayış tesis edecek”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber