ATANMIŞIN, SEÇİLMİŞE BASKISI OLAMAZ…

Trabzon gündemini günlerdir meşgul etmektedir. Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV), “Hiçbir çalışanına karşı Kamu hizmetinin yetki ve sorumluluğuyla kendi egoları için kullanamaz/ kullanmamalıdır. “ Kamu hizmeti anlayışını nasıl etkilediği konusunda da emrinde bir çalışan ve siyasi parti yöneticisi olarak demokrasinin gereğine katkı sunan seçilmiş bir şahsiyete, saygısızca davranış olmuştur. Baskı kabul edilmez. Kamu Çalışanları, kamu hizmetlerini yerine getirirken, millet adına, vatandaşın hizmetinde, emrinde olarak yapmakla görevlidir. TİSKİ Genel Müdürünün daha önce de aynı kurumda personelinin eşi tarafından saldırıya uğramıştı.

DAHA ÇAĞDAŞ HEDEF… DİSİPLİN SORUŞTURMASI?

TÜRKAV olarak hatırlatıyoruz. Daha çağdaş devlet hedefi bilgi toplumunda birinci sınıf vatandaş ve birinci sınıf ülke stratejisinin öne çıktığı, teknolojinin kullanılmasının yanında, davranış biçimleriyle de olmaktadır.

TİSKİ Genel Müdürü, yürütmenin ve yönetim konularını yerine getiren olması gerektiğinden, bu haliyle yönetim becerilerinde ki yetersizlikle kamuoyunda yer almaktadır. Kamu çalışılanı olmasından dolayı yasamanın aldığı kararları yürütme adına yerine getiren olması gerektiğinden herkes tarafından kabul edilebilirlik durumunu ihlal etmiştir. Genel Müdür kamuoyu vicdanından ve Kamu Çalışanlarının konumu gereği yönetim yetersizliğindeki devam eden bu bireysel tavır, davranışından, mahiyetindeki çalışanlara karşı keyfi tutumu olduğu anlaşıldığından disiplin soruşturması açılmasını TÜRKAV olarak ifade ederek, sonucuna göre görevinden uzaklaştırılmasını kamuoyuna sunuyoruz.

Kenan KURU

Trabzon TÜRKAV Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber