banner128
banner238

Çebi, depremzede ailelerle iftarda buluştu

İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ
AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, iftar programında şehrimizde ağırlanan depremzede ailelerle bir araya geldi. İftar boyunca depremzede ailelerle yakından ilgilenen Çebi, ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti, sohbet etti. İftar programında Ortahisar ilçe yöneticileri de yer aldı.
MİLYONLARLA İNSAN ETKİLENDİ
Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremin 11 ilde 14 milyon insanı doğrudan etkilediğini ifade eden Çebi, “Depremin üzerinden 1,5 ay geçti. Bu süre içerisinde Devletimiz tüm imkânlarını afet bölgesi için seferber etti. Arama kurtarma çalışmalarının tamamlanması akabinde acil yardım dağıtımlarını düzenli bir şekilde sürdürülüyor. Ayrıca barınma merkezleri oluşturulurken bir yandan da kalıcı konutların inşasına başlandı. İnşallah kısa süre içerisinde yaralarımız sarılmış olacak.
HER DAİM YANLARINDAYIZ
Çebi, depremzede ailelerle aynı iftar softasında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Deprem felaketinin ilk gününden itibaren Ortahisar ilçe teşkilatı olarak her daim depremzede ailelerimizin yanında olma gayreti içerisinde olduk. Deprem bölgesine düzenlediğimiz ziyaretler dışında Ortahisar’ımıza aile ve yurt ziyaretleriyle depremzede ailelerimizi bir an olsun yalnız bırakmıyoruz. Bugün de burada iftar sonrasında Ramazan ayının manevi ikliminde bir aradayız. . Yaşanan felakette hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer yer verdi. 
BİR YANIMIZ BURUK
Çebi şunları söyledi: “Yaşamış olduğumuz büyük bir deprem sebebiyle bölgedeki kardeşlerimizin acısı, ıstırabı bütün milletimizin acısı ve ıstırabıdır. Bu sebeple bu ramazan biraz buruk geçiyor. Ancak Ramazan ayının ikliminde depremzede kardeşlerimizle aynı sofra etrafında bir araya gelmenin, aynı duaya amin ediyebilmenin, kardeşliğimizi kavileştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol