CHP ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANI Fatih Suat Oyman Yenicuma'da Meclis Üyeleri İle Birlikte Vatandaşları Dinlediler

2017 yılında başlayan kamulaştırmayla beraber belirlenen bedellerin bir kısmı 2020 yılında, geri kalan ise 2022 sonunda verildiği, ayrıca verilecek faizi almayan vatandaşların da olduğu ifade ediliyor.

EV SAHİPLERİ KİRACI OLDU

Ödemenin 5 yıla yayılması ve geçen süreçte enflasyon oranlarının rekor kırması ev sahiplerini kiracı olma yoluna sürüklemiştir. Evleri yıkıldığında betonun metreküp fiyatı, demirin kilosu yaklaşık 5 kat artmışken Trabzon’da satış ve kira fiyatları da hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Kamulaştırma bedeliyle şuan evlerin 1 adet odasını alamıyorsunuz. İşin özeti; vatandaşların söylemiyle ‘mahalle sakinleri evlerden çıkarılarak sokağa atılmıştır’ 

MAĞDURİYET DEVAM EDİYOR

2022 yılı sonunda ödenen geri kalan bakiyeyle sadece bir kaç aylık kira bedeli karşılayabildiği ortadadır. Ne yazık ki başta mağdur olan mahalle sakinlerinin mağduriyetleri halen devam etmektedir. Ev sahipleri nereye giderse kapılar kapanmış, dertlerini anlatacak muhattap bulamamış, konunun muhatabı kişi veya kurumların çözüm bulmadığı/bulamadığı da görülmemektedir.

Mağduriyetlerin giderilmesi için arsa ve bina fiyatlarının yeniden değerlendirilerek güncellenmesi yetkililere tavsiyemizdir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133