CORA’DAN DESTEK ÇAĞRISI

AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, önce Sürmene Pide Festivali’nde ardından da Tonya’da da Melikşah Mahallesi’nde hemşehrileri ile bir araya geldi. Cora Sürmene’de Belediye Başkanı Rahmi Üstün’e Tonya’da da Belediye Başkanı Osman Beşel’e destek istedi

SÜRMENE’YE ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILDI

Sürmene’de gerçekleştirilen pide festivaline katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, burada hemşehrilerine seslendi. Sürmene’nin sadece pidesi, bıçağı ve tersaneleriyle meşhur olmadığını, asaletli insanları ile de meşhur olduğunu vurgulayan Cora, “Burada çok değerli bir topluluk karşısında duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum. Pazar günü demokrasi festivalini yaşayacağız. Onun öncesinde bugün burada birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde bir araya gelmemiz demokrasimizin güzelliğidir. Pazar günü de Sürmene için çok önemli hizmetler yapan Rahmi Üstün başkanımıza özel bir destek istiyoruz. Rahmi Üstün naif ve asaletli bir insandır. Onunla Ankara’da Sürmene’ye hizmet edebilmek için gece gündüz çalıştık, elimizi taşın altına koyduk. Sürmene’ye doğalgazı getirdik. Eğitim alanında önemli eserler bıraktık. 6 yeni okulumuzun inşasını tamamladık. Sürmene’de 250 kilometre beton ve asfalt yolu hemşehrilerimizin emrine amade ettik. Sürmene’ye Aile Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, İşkur Şube Müdürlüğü ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nü getirdik. Hayırsever bir işadamımızın destekleri ile öğretmenevini açtık. Hedeflerimiz daha büyük. Şimdi modern bir devlet hastanesinin yerinin tahsis işlemleri tamamlandı, kamulaştırılma işlemleri başlıyor. Sürmene’mizin bir fakülte hayali vardı. Önümüzdeki dönemde onu da Sürmene’ye getireceğiz. Türkiye’de bir ilk; 9. Deniz Üssü Sürmene’de kuruldu. Bu Sürmene’nin konumuna ve istihdamına büyük katkı sağlayacaktır. Hep birlikte bir ve beraber olduk, Sürmene’ye güzel işler yaptık. Sürmene şantiyeye dönüştü. Bizim derdimiz hizmettir” dedi.

BAŞKANIMIZIN HİZMETLERİNE HERKES ŞAHİTTİR

Tonya ilçesi Melikşah Mahallesi’nde de hemşehrileri ile bir araya gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, burada yaptığı konuşmada, “Tonya tarihi bir süreçten geçiyor. Bugüne kadar bize vermiş olduğunuz destek için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Biz de bunun karşılığı olarak güzel hizmetler yapmak, Tonya’nın gelişmesine katkı sağlamak için elimizden geleni yaptık. Tonya’daki hizmetleri görünce Osman Beşel’e duacıyız. Başkanımız, dürüsttür, planlı çalışır, adaletli davranır ve Tonya’ya hizmet etme gayesinde olan birisidir. Ankara’dan gönderdiğimiz kaynakları en verimli şekille kullanan bir başkandır. Osman Beşel’in Ankara’da vermiş olduğu güven sayesinde buraya bütün bakanlıklardan hizmet alabiliyoruz. Hangi işi teslim etmişsek, hangi yatırımı takip ettirmişsek, başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. İnşallah bundan sonraki süreçte aynı tempo ile yolumuza devam etmek istiyoruz. Tonya istikametini belirlemiş, hedefine doğru emin adımlarla yürüyor. Başkanımızın gayretlerine müteşekkiriz. Bütün Tonya’lılar da başkanımızın bu gayretini görmekte ve beğenmektedir” ifadelerini kullandı.

BIKMADAN, YORULMADAN HNİZMET ETMEYE DEVAM

Milletvekili Salih Cora, hangi vatandaşımızın sorunu varsa adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde yaklaşıp çözmeye çalıştıklarını dile getirerek, “Ankara’nın gücü ile yerel yönetimlerin gücünü birleştirdik ve Tonya’ya çok önemli hizmetler yaptık. Bu fırsat her zaman Tonya’ya gelmez. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Millete, memlekete hizmet etme derdi sevdası olduğu için hedeflerimiz istikametinde elif gibi dimdik durarak, yılmadan, yorulmadan çalışarak buralara geldik. Bana verdiğiniz destek için Allah hepinizden razı olsun. Hizmetlerimizi devam ettirebilmek ve daha fazlasını yapabilmek için, Osman Beşel’le durmak yok yola devam demeniz gerekiyor. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde güzel bir seçim dönemi geçiriyoruz” diye konuştu.

ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR

“Yapacak çok daha işimiz var” diyen Cora sözlerini şöyle sürdürdü: “Bitirmemiz gereken Tonya-İskenderli yolu var. Bizim bir an önce ihalesini yapmamız gereken Tonya-Kürtün yolu var. İhalesi yapılacak olan bir hastane projemiz var. Biz bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Geçmiş dönemde 100 kilometreye yakın asfalt ve beton yol yaptık. Yeni dönemde bir 100 kilometre daha beton ve asfalt yol yapmak istiyoruz. Hem Kadıralak hem de Kalınçam’daki Turizm tesisleri projelerimiz var. Dere ıslah projelerimiz var. Millet bahçesi projemiz var. Tonya’nın çevre yolunu bir an önce tamamlamak istiyoruz. Tarım bakanımız ile görüşüyoruz, Tonya’da hayvancılık yapan her hane halkımızdan bir kişiyi sigortalı yapmak ve maaşa başlamak sureti ile tarım ve hayvancılığı sürdürülebilir bir hale getirmek istiyoruz. Kenevir üretim yönetmeliğinde bir değişiklik yaparak Trabzon’un da bu kapsama dahil edilmesinin gayreti içerisindeyiz. Tonya’ya doğalgazı kısa sürede kazandıracağız. Buradan güçlü bir destekle Osman Beşel’i kazandırdığımız zaman Ankara’daki elimiz de güçlü olur. Siz destek verin biz de önümüzdeki 4,5 yıllık seçimsiz süreçte Tonya’nın hayalini kurduğu projeleri bitirelim. Tonya’nın geleceği için Pazar günü yapılacak olan seçimlerde güçlü bir destek istiyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber