banner128
banner238

Dilek Durak  İYİ PARTİ Bursa 2. Bölge milletvekili Aday Adayı oldu

Sayın. Sivil Toplum kuruluşlarının değerli başkanları, demokrasinin vazgeçilmez taşları olan kıymetli muhtarlarım, basınımızın güzide temsilcileri, çalışkan ekip arkadaşlarım, sevgili eşim, sevgili çocuklarım ve İYİ’ lik hareketinin cesur üyeleri; hepiniz aday adaylığı basın açıklamama hoş geldiniz. Öncelikle bugün bu kürsüden size seslenişimi gerçekleştirmemize olanak sağlayan; partimizin kuruluşundan itibaren büyümesini ve sürekliliğini sağlayan kurucu il başkanımız Sayın. Yüksel Yılmaz Bey’e ve bayrağı teslim ettiği Sayın. Dr. Yahya Bahadır Bey’ e ve örülen taşların üstüne binlerce taş koyarak partimizi Bursa’da her alanda başarı ile tanıtan Sayın. Selçuk Türkoğlu Bey’e ve İYİ’ lik bayrağını teslim ettiği vizyoner İl başkanımız Sayın. Dr. Mehmet Hasanoğlu’na ve değerli kurucu ve daimi ilçe başkanlarımıza, il, ilçe yöneticilerimize, mahalle başkanlarımıza, kadın ve gençlik politikaları başkanlarımıza, Bursa milletvekillerimiz ve medar-ı iftiharımız olan TBMM Grup Başkanımız Sayın. Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve Sayın. Ahmet Erozan Genel Başkan Yardımcılarımıza ve daima İYİ'lerin yanında saf tutan bütün dava arkadaşlarıma, davamıza katkılarından ve fedakâr çalışmalarından dolayı huzurunuzda teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Değerli dostlarım! Cesur kardeşlerim, on bir ilimizde yıkıcı hasarlara neden olan asrın felaketini yaşayan ülkemin insanlarına en derin üzüntülerimi iletmek istiyorum.

Başkanlığını yaptığım Bursa kadın dernekleri federasyonu olarak bizler; depremin acı izlerini felaketin 6. gününde bizzat bölgeye giderek gördük ve yaşadık.

Yaptığımız sıcak yemekleri köy köy sokak sokak dağıttık ve her türlü ihtiyaçlarını uzun saatler çalışarak kendilerine ulaştırılmasını bizzat sağladık.

Asla ruhumuzdan ve zihnimizden silinemeyecek kadar acı olan 500 yılın en büyük felaketinin, açmış olduğu maddi ve manevi yaralarından dolayı; milletimize büyük geçmiş olsun ve başımız sağ olsun diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Evet! Her fırsatta bir "Cennet" olduğunu söylediğimiz ülkemize şöyle bir bakalım.

Her tarafından adeta bir cehennem ateşi yükseliyor. Her yanında adeta bir çaresizlik çığlığı atılıyor. Bana soruyorlar, "Nasılsın" diye.

Ülkem gibiyim diyorum.

Bir yanım enkaz altında ölü, bir yanım selde kayıp.

Bir yanım öksüz, öbür yanım yetim.

Bir yanım yaralı, öbür yanım darmadağın... Fakat bu böyle devam edemez. Toparlanmamız lazım. Toparlayacak bir el, bir lider lazım. İşte bunun için ben istiyorum ki; artık vatana bir kadın eli değsin. Ben istiyorum ki; memlekete bir kadın zarafeti dokunsun. Ben istiyorum ki; millete bir kadın şefkatiyle bakılsın. Ben istiyorum ki; Anadolu'yu artık bir ANA yönetsin. İşte bunun için, genel başkanı saygın ve cesur bir kadın olan partimizde siyaset yapıyor olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bu İYİ'lik hareketinin bir ferdi olmaktan da onur duyuyorum. Başta, liderimiz Sn. Meral Akşener olmak üzere, partimizin her kademesinde görevler almış çok kıymetli yol arkadaşlarımla, millet ve demokrasi hesabıyla çıkılan bu kutlu seferin zafere ulaşması adına yük almak, omuz vermek, sorumluluk üstlenmek için işte buradayım.

Cesur bir anne, Cesur bir kadın olarak Cesur bir anne ve bir kadın liderin Sn. Meral AKŞENER Genel Başkanımızın izinde, hep birlikte kazanmak adına Yeni Bir Türkiye için İYİ Parti misyon ve vizyonundaki Tomris’lerden biri olarak bu yola çıktık. Hırpalanmış Anadolu’muzun ana şefkatine ihtiyacı olduğu bir zamanda anlamlı bir günde; 14 Mayıs anneler gününde kaliteli toplum yetiştirmenin ustası, baş mimarı olan fedakâr ve cefakâr ‘’Annelerimize’’, seçim sonucunu hediye edeceğiz, seçmenin sesi olacağız ve Allah’ın izni ile bunu hep birlikte başaracağız.

Bu vesileyle, ikametgahım olan Bursa ikinci bölgeden milletvekili aday adayı olduğumu ifade ediyor, hep birlikte yürüyeceğimiz yolun hem ülkemize, hem şehrimize, hem de partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Başta A. Adayı olan kadınlarımızı cesaretleri ve siyasete yılmadan devam ettikleri için kutluyor tüm Aday adaylarımıza ve teşkilatlarımıza başarılar diliyorum. Seçim sathı mahallinde ben ve çalışma arkadaşlarımın elimizden gelen desteği ortak hedefimiz için sonuna kadar vereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Mübarek Ramazan ayınızı kutluyor, sevdiklerimizle birlikte bayrama erişmeyi temenni ediyorum. Hedefimiz bir, amacımız bir, yolumuz açık, bahtımız aydınlık olsun. Hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ederim. Sağ olun, var olun. Gazamız mübarek olsun

Dilek Durak

İYİ PARTİ Bursa 2. Bölge Aday Adayı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol