iktidar yöneticilerin aymazlığına her zaman ki gibi bizleri şaşırtmadı.

Geçtiğimiz günlerde ulusal ve yerel basında çıkan Trabzon'a dair haberler ile vicdanımız sızlarken, iktidar yöneticilerin aymazlığına her zaman ki gibi bizleri şaşırtmadı.

Önce Tonya'da 7 kardeşin 1 telefon ile uzaktan eğitimden yararlanmaya çalışması eğitim sistemimizin durumunu ortaya serdi;

Ardından bir vatandaşımızın belediye binası önünde maddi imkansızlıklar yüzünden kendini yakmaya çalışması vatandaşımızın içler acısı durumunu gösterdi;

Ve Düzköy Belediyesi'nin borçları karşılığında 2 camiyi Maliye Bakanlığı'na devretmesi yerel yönetimlerin borç batağında olduğunun ispatı oldu.

Bunlara rağmen Trabzon Milletvekilleri şehrin sorunlarıyla ilgilenmek yerine manipülasyon yapmaya devam ederek miladı dolan iktidarlarının süresini uzatma çabasındalar. Tonyalı Salih Cora kendi vatandaşlarının ve onlarla aynı durumu yaşayan yoksulların hakkını savunmak yerine muhalefet partili belediyeleri karalayarak gündem saptırma derdinde. 

Adnan Günnar ise mecliste son yaşanan tartışmalardan sonra "Ak Parti'nin yaptıkları rulolara sığmaz." diyerek insanların aklıyla alay etmektedir. Türkiye'nin istihdam ve üretim kaynağı olan fabrikalarını satarak, beton yığınlarıyla övünen, siyasetçi değil müteahhit edasıyla konuşan bu şahıslar işsizlik ve  yoksulluk içerisinde kıvranan hemşerilerinin dertlerini göremezden gelmeye devam ediyorlar. Fabrikaları sattınız, kapattınız, üretimi bitirdiniz. Beton yığınlarıyla, yollarla, binalar övünüyorsunuz. O binaları yandaşlara yaptırıyor, içerisine yandaşları yerleştiriyorsunuz. Halkımızdan da beton yemesini bekliyorsunuz.

Akp'nin yaptıkları rulolara sığmaz evet; yolsuzlukları, adam kayırmaları, hukuksuzlukları rulolara sığmaz, Zigana'dan Faroz'a yol olur. Allah utandırmasın diye diye utanmayı unutup vatandaşın aklıyla dalga geçermiş gibi konuşan beton zihniyeti ilk seçimde tarihe karışacaktır!

Sefa Aydın

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber