banner238

Milyonlarca Emekliye, Darbe Üstüne Darbe

“Hayatlarının en rahat döneminde olması gereken emeklilerimiz, maalesef hayatlarının en zor ve kötü dönemini yaşıyor” diyen Muratoğlu, şöyle konuştu:

“Milyonlarca emeklimiz, açlık sınırının çok altında bir emekli aylığı alıyor ve maalesef geçinemiyor. Bundan dolayı mecburen çalışıyor. Çalışmak zorunda olan emeklilerimize ise 5 bin TL’lik ikramiye ödenmiyor! Ayrıca küçük esnafımız ve çiftçilerimiz de bu ikramiyeden mahrum bırakılıyor. Bu büyük bir adaletsizliktir, haksızlıktır. Vicdan sahibi hiç kimse bunu kabul edemez.”

ÇAY ÜRETİCİMİZ ÜVEY EVLAT MUALEMESİ GÖRÜYOR

“Bölgemizde 200 bine yakın çay üreticimiz de bu kapsamın dışında tutuldu. Neden? Çaya, çay üreticisine ne verdiniz? Çay üreticisi, çiftçi, köylü emeğinin karşılığını alabiliyor mu? Ürettiğiyle geçinebiliyor mu? Bazı çiftçilerimiz, 5 bin TL ikramiyeyi alabilmek için üyeliğini sonlandırmak istiyor! İleride yaşayacağı hak kayıplarını düşünemiyor bile, çünkü bugününü kurtarmaya çalışıyor! İşte emekliyi içine düşürdüğünüz durum tam olarak budur!”

FAİZ LOBİSİNE PARA VAR, EMEKLİLERİMİZE YOK!

“Emeklilerimizin, hayatlarının bu dönemlerinde çalışmak zorunda bırakılması ayıbına, şimdi de emeklilere yapılan ayrımcılıklar eklenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı, “Emeklilerimizi enflasyona ezdirmedik” diyor. Yahu emeklinin ezilecek hali mi kaldı? Emekliyi perişan ettiniz, yok ettiniz! Emekliyi ağlattınız! Garanti ödemelere, faiz lobisine, rantiyecilere milyarlarca lirayı ödemekte sıkıntı çekmiyorsunuz, itibardan tasarruf olmaz diyerek milyarlarca lirayı israf ediyorsunuz, ama sıra emeklilere gelince para bulamıyorsunuz! Bu nasıl bir adalettir? Emeklilerimizin sesleri olmaya devam edeceğiz, bu haksızlığı her platformda haykıracağız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber