Talanı durduracağız

Yomra’nın Kaşüstü Mahallesi’de esnaf ve ev ziyaretleri yaparak çalışmalarına devam eden İYİ Parti Yomra Belediye Başkan Adayı Mustafa Bıyık, “Yomra’daki, Kaşüstü’ndeki yağmayı, talanı durdurmazsak belki 10, belki 15 sene sonra buralarda da kentsel dönüşüm yapmak gerekecek. Bu ülkenin kaynaklarına yazık değil mi?” diye sordu.

KAYNAKLARA

YAZIK DEĞİL Mİ?

Yomra’da akılcı, mantıklı, herkese eşit ve adaletli imar uygulamaları gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade eden Bıyık, “Maalesef ilçemizde plansız bir yapılaşma var. Trabzon, Yomra’mıza doğru büyüyor. Çukurçayır doldu, Söğütlü doldu, şimdi de adeta Yomra’mız yağmalanıyor. Koca koca binalar yapılıyor ama insanlarımıza nefes alabilecekleri yaşam alanları kurulmuyor. Koca koca binalarda yaşayan çocukların oynayabileceği bir tane park yok. Gençlerimize hizmet verecek spor tesisleri, sosyal mekanlar yok. Yomra’daki, Kaşüstü’ndeki yağmayı, talanı durdurmazsak belki 10 belki, 15 sene sonra buralarda da kentsel dönüşüm yapmak gerekecek. Bu devletin, milletin kaynaklarına yazık değil mi?” ifadelerini kullandı.

EL ELE VERİP

BAŞARACAĞIZ

Hemşehrileri ile olan sohbetlerinde 31 Mart’tan sonra Yomra’da seferberlik başlatacaklarını belirten Bıyık, “Yomra’mızı sosyal alanlarla donatacağız. Cadde ve sokaklarımızı görenlerin hayran kalacağı hale getireceğiz. Benim bir hayalim var. Yomra modern bir şehir olsun istiyorum. Bunu yapmak zor değil. En başta akılıcı bir planlama yapmak lazım. Yomralılarla el ele verip başaracağız. Yomra’mızı modern bir şehir haline getireceğiz” şeklinde konuştu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber