“Trabzon ihmal edilmeyi hak etmedi!”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve Trabzon Milletvekili aday adayı Aydın, “Trabzon’a verilen sözlerin tutulmasının zamanı geldi çünkü bu şehir bu kadar ihmal edilmeyi hak etmedi. Seçimden sonra hem ülkemiz, hem de bu güzel şehrimiz için seferberlik başlatacağız” dedi.

“Yeni seçimle birlikte yeni sayfa açılacak” diyen Yavuz Aydın, şunları söyledi: “Ülkemiz bir yandan ekonomik darboğaz içinde, alım gücü azalmış ama ülkemizin dış borcu sürekli artıyor. Diğer yandan insanlarımız umutsuz, gençlerimiz mutsuz, adalet duygusu körelmiş. Sığınmacıların hem maddi yükü, hem ciddi güvenlik sorunu, hem de demografik tehlikesi var. Nefret dili ile insanlarımız adeta kamplaştırılmaya çalışılıyor. Daha dün, tarafsızlık yemini etmiş kişi, Genel Başkanımızı tehdit etti yine. Çok acil; milletin alım gücünün artırılmasının ilk sıraya alındığı, liyakatin asıl olduğu, eşitlik ilkesinin öne çıkarıldığı, gereksiz harcamaların önüne geçildiği ve insanları birleştirecek barış dilinin hakim olduğu günlere kavuşmamız gerekiyor. Zira bu gidiş doğru değil, ucube sistemin yarattığı tahribat çok ağır ve bu yolun ucu ne yazık ki çok karanlık.”

TRABZON’UN SORUNLARI BÜYÜYOR

Trabzon’u hem ekonomik, hem de sosyal açıdan rahatlatacak, geliştirecek projelerin bir türlü hayata geçirilemediğine de dikkat çeken Yavuz Aydın, “Mesela trafik sorununun çözümü için kavşak kapatmaktan başka bir çözüm bulunamadı yıllardır. Çömlekçi tünelinde bir sorun yaşandı mı hayat duruyor, tırların, otobüslerin kullanacağı bir alternatif yol yok. Yıllardır çevre yolu, demir yolu, yatırım adası, hafif raylı sistem gibi projeler sürekli gündeme geliyor ama sözde kalıyor. Artık Trabzon’a verilen sözlerin tutulmasının zamanı geldi çünkü, milli duruşu ve üretkenliği ile hep fark yaratan bu şehir bu kadar ihmal edilmeyi hak etmedi. Seçimden sonra milletimiz bize bu görevi layık gördüğünde, hem ülkemiz, hem de bu güzel şehrimiz için seferberlik başlatacağız. İYİ Parti, tecrübeli kadrosu ile bunu başaracak güçtedir” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber