banner128

PARKENİN GENÇLERİ, SOKAKLARDA DA BİR HARİKA

Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Akyazı Spor Kompleksi içerisinde düzenlenen turnuvaya 16 takım ve 64 genç sporcu katıldı.

Üç asil, bir yedek oyuncudan oluşan ve FİBA 3x3 kurallarının geçerli olduğu turnuva büyük heyecana sahne oldu. Gençlerin tüm yeteneklerini sergilediği sokak basketbolu turnuvası, basketbol sevdalısı gençler için unutulmayacak bir deneyime dönüştü. Turnuvada grup aşamalarını geçen takımlar üst tur eşleşmelerinde eleme usulüyle mücadeleler verdi. Zorlu maçların ardından rakiplerini geride bırakan Trabzonspor A Takımı birinci, Tedliler Takımı ikinci olurken Trabzonspor B Takımı üçüncü, Kolejliler Takımı ise dördüncü oldu.

Turnuvayı değerlendiren Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner; “Turnuva sokaklarda, caddelerde basketbol oynayan gençlerimiz arasında yoğun bir ilgi ve heyecan oluşturdu. Hepimiz biliyoruz ki mahalle aralarında, yollarda futbol, basketbol gibi sporla ilgilenen, oyunlar oynayan birçok gencimiz var. Gençlerimiz sokaklarda daha çok kendi aralarında oynuyor. Biz spor oyunlarında farkındalık oluşturmak ve bunu yaygınlaştırmak, farklı yaştan farklı bölgelerden gençlerin bir araya gelerek birbirleriyle buluştuğu çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 3X3 Basketbol turnuvası da bu çalışmalarımızdan sadece biri. Trabzon halkı, gençlerimiz bu turnuvalara ve sporun her türlü dalına yoğun ilgi gösteriyor. Bizlerde bu yoğun ilgiyi; şehrimize hem modern tesisler kazandırma anlamında hem de özverili çalışmalarımızla her geçen gün karşılama gayretindeyiz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220