‘MAHALLEMİZDE BİR İLK OLACAK’

Mahallerinde daha önceden iyi bir muhtarlık anlayışı olmadığını anlatan Uzlu, mahallerinin şehir merkezinin elit mahallerinden olmasına rağmen çok fazla sorunu olduğunu, sorunları mahalle sakinleri ile birlikte çözmek için aday olduğunu söyledi.

50 yıldır bu mahallede yaşayan Muhtar Adayı Tufan Uzlu ile konuştuk. Yerel yönetimlerde halkçı muhtarlığı anlatmak, daha yaşanılabilir bir mahalle  için yola çıktığını belirten Uzlu, “Mahallemizde önceden muhtarlığın ikametgah alma, adres bildirme gibi resmi evrak işi dışında farklı bir yöntemi yoktu. Biz kararları mahalleli ile birlikte alacağız. Bu yüzden ‘Kendimiz seçelim, kendimiz yönetelim’ diyoruz” şeklinde konuştu. 
‘MAHALLEMİZDE BİR İLK OLACAK’
Sabah erken saatlerde kalkıp muhtarlık çalışmasına başlayan Uzlu, sabahları işçi duraklarında, sonrasında ise kahvelerde, cami önlerinde, ev ziyaretlerinde insanlarla tek tek görüştüklerini belirtti. Uzlu, “Onların sorularına, sorunlarına dilimiz döndüğünce cevap vermeye çalışıyoruz. Siyasi partileri de dolaştım, diğer muhtar adaylarıyla görüştüm. Halkın adayıyım, bu işi başaracağımıza inanıyorum. İlk defa mahallemizde mahalleli ile birlikte her şeyi birlikte planlayacak bir anlayışı birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu. Uzlu, Daha yaşanabilir bir Yeşiltepe için iddialı konuşarak mühür için değil hizmet için muhtar seçin mührü hizmet ehline verin, yeni bir mahalle,yepyeni bir başlangıçla yönetime talip olduklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber