TRABZON GAZETECİLER CEMİYETİNDE SON 24 SAAT

İlk olarak 2 Aralık 1946 tarihinde kurulan, 1960'ta ihtilalin kurbanı olup, 5 Mayıs 1980'de tekrar kurulan, bu kez de 12 Eylül 1980 ihtilalinin kurbanı olarak tekrar kapanıp, yeniden filizlenen 75 yıllık cemiyette belki de ilk kez bu kadar büyük bir belirsizlik yaşanıyor.

Vesayetçi zihniyetten bur türlü kurtulamayan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, 4 adaylı bir seçime gidiyor.

380 civarında üyesi bulunan cemiyetin, seçim sonrası üyelerinde de bir ayıklama yapması beklenirken, Büyükşehir Belediyesinin tebligatı ise, her şeyi adeta arapsaçına döndürmüş durumda.

Alttaki 2 dükkandan, belediyenin bilgisi dışında elde edilen kira geliri yüzünden, 250 bin lira civarında bir borç çıkarıldığı ve bu borcun da 1 ay içinde ödenmesi gerektiği, aksi takdirde icra yoluna gidileceği, cemiyetin kucağına bırakılmış bir bomba gibi duruyor.

Son gün yeni liste çalışmaları devam ederken, cemiyette hiç bir surette yer bulamayan ve her zaman ikinci planda tutulan sessiz kesimlerin, yeni bir cemiyet fikri de gündemden düşmüş değil.

Öteyandan, Cemiyette uzun yıllar yöneticilik yapmış sitemiz editörü Tahir Orhan, Trabzon Valiliği eski Basın Müdürü Salih Özkan ve Gazeteci Kenan Aydoğdu gibi isimler ise, adayların mutlaka sağduyulu hareket etmeleri gerektiğini, aksi takdirde bir bir ayrışmanın yaşanabileceğini belirtiyor. Adayların söylemlerine çok dikkat etmelerini salık veren usta gazeteciler, "Genel Kurulun bir intikam yeri olmadığını, bilakis eteklerdeki taşların dökülme yeri olduğunu vurguluyor. Burada herkesin, fikirlerine özgürce ifade etmelerini, aksi takdirde başka yerlerde konuşup cemiyeti küçük düşürmemelerini de salık veriyorlar

Elele gidilecek bir seçimin, Trabzon gazetecilerine güç katacağını da belirterek, yarınki seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber