DİYARBAKIRLI GENÇTEN 23 NİSAN'A ÖZEL ÖRNEK PROJE

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Diyarbakırlı Devrim Aktürk'ten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na istinaden 81 ilden ve 6 farklı ülkeden katılan vatandaşlarla milli bayrama özel bir klip yayınladı. Yapılan ortak projeye Azerbaycan başta olmak üzere, Kürt Bölgesel Yönetimi (Irak), Afrika ülkeleri, Türkmenistan, İran ve Suriye'de destek verdi.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Diyarbakırlı Devrim Aktürk'ten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na istinaden 81 ilden ve 6 farklı ülkeden katılan vatandaşlarla milli bayrama özel bir klip yayınladı. Yapılan ortak projeye Azerbaycan başta olmak üzere, Kürt Bölgesel Yönetimi (Irak), Afrika ülkeleri, Türkmenistan, İran ve Suriye'de destek verdi. Türkiye'den projeye katılanlar arasında müzisyen Özenç Biçer, oyuncu ve yazar Nazlı Kübra Çevik, kum ressam ustası Novruz Ahmadov, yazar Cihan Ormancı, Tiktok fenomeni Ayşenur Kotan (Zinya) ve yönetmen Diyar Kaya'da katıldı.

Çocukların Bayramı Kutlu Olsun

Bu projeyi çocuklar için yaptıklarını belirten Devrim Aktürk; ''Çocukların bayramı kutlu olsun. Ne yazık ki içinde yaşadığımız bu süreçte Covid-19'a karşı verdiğimiz mücadeleden mütevellit sokağa çıkamıyoruz. Bizde düşündük ki bayramı çocuklarımızın evine, ayağına getirelim. Bu sebeple böyle bir projeyi arkadaşlarıma sundum. Sağ olsunlar her biri şahsımı kırmayıp, böyle bir çalışmada bulunacakları için mutlu olacaklarını belirttiler. Her birine minettar olduğumu belirtmek isterim'' diye açıkladı.

Bütün Kahraman Sağlık Çalışanlarımıza Teşekkür Ederim

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda müzsiyen Özenç Biçer; ''Günün anlam ve önemini seksen bir ilimizde ve altı farklı ülkede vatandaşlarımız aracılığıyla duyuran bu projeye bir birleştirici güç olabileceğini düşündüğüm için destek verdim. Keza öyle olduğunu da proje yayınlandıktan sonra görmüş olduk. Tarih boyunca bir bütün olmayı başarabilmiş bir millet olarak, Koronavirüs sürecini de en az hasarla atlatacağımızdan hiç şüphem yok. Bütün kahraman sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim Her birine minettarız. Hatta kendilerine can borcumuzun bile olduğunu belirtmek isterim. Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı kutlarım. Güzel günler yakındır, sağlıcakla kalınız'' diye aktardı.

Bu Projeyle Birlik ve Beraberliğimizi Vurguladık

Bu projeyle birlik ve beraberliği vurguladıklarını belirten oyuncu, yazar ve öğretmen Nazlı Kübra Çevik; ''Bu projeye destek olmamda ki amacım, sekiz yıllık öğretmenlik hayatımda tüm çocuklara ve ulusa ulaşabilmektir. Onlara dokunamasak da, bir nebze de olsa birliğimizin ve beraberliğimizin daim olduğunu vurgulamaktır. Geçmişin temellerini bugüne ulaştırıp, iz bırakarak geleceğe taşımaktır. Son olarak başımızdaki salgını hafife almayalım. Kurallara uyarak evizmizde kendimizi izole edip, hem

şahsımızı hem de çevremizi koruyalım'' dedi.

Her Şey Çocuklarımız İçin

Yaptıkları projeyi çocuklara armağan ettiklerini belirten Geçmişin İzinde/Şifre kitabının yazarı Cihan Ormancı; ''Her şey çocuklarımız için. Keza atalarımız bu toprakları kazanabilmek için çok uğraştılar, kan döktüler, şehadet şerbetini içtiler. Şimdi ise bambaşka bir mücadele içinde, birlik ve beraberliğimizin bir nişanesi olarak Koronavirüs sürecini en az kayıpla atlatmak için mümkün olduğunca evden çıkmayalım'' diye söyledi.

Bayramımızın 100. Yılı Kutlu Olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünyadaki çocukların bayramı olduğunu belirten Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Tiktok fenomeni Ayşenur Kotan; ''Bayramımızın 100. yılı kutlu olsun. Nice yüzyıllara diyorum. Bu tarz yapılan projelere destek vermenin vatani görev olduğunu düşünüyorum. Şayet dedelerimiz savaşlarla bu ülkeyi kurup yurtta sulh cihanda sulh derken, biz bir projeye destek çıkamıyorsak o halde neden bu ülkede nüfuz etmekteyiz? Bu proje için meslektaşım Devrim Aktürk'e çok teşekkür ederim. Son olarak Koronavirüs ile alakalı şunu belirtmek isterim; biz evde kaldıkça bu ülke bizim, yarınlar bizimdir'' diye belirtti.

Bu Bayram İçin Atatürk'e Minettarız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm çocuklara armağan eden kişinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirten yönetmen Diyar Kaya; ''Gazi Hazretleri'nin asıl amacı çocuklarımızı şimdiden eğitmemiz olduğunu anlamamak çok yanlış olur. Evlatlarımızı küçüklükten eğiteceğiz, onları sanata, edebiyata, kısacası güzel olana iteceğiz. Her şey onlar için, bu güzel ülke de, bu eşsiz vatan da onlar için kuruldu. Bizim neslimiz projeler üretecek, vatan için birliği ve beraberliği daim edecek. Bizde onlar için filmler çekeceğiz ve tüm dünyaya bu eşsiz vatanın güzelliklerini anlatacağız, seyrettireceğiz. Son olarak, virüsün daha fazla yayılmaması için sokağa çıkmayalım. Evlatlarımıza kitap okuyup, büyüklerimizle seksenlerdeki gibi hoş sohbetler edelim'' diye açıkladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220