banner128

HEM SPOR YAPIYOR HEM DE ÇİFTLİKLE UĞRAŞIYOR

Bugün Engelliler Haftası dolayısıyla gazetemiz Ortopedik Engelliler Göçü Spor Kulübü oyuncusu olan ve basketbol ile tüfek atıcılığı branşlarında görev alan sporcu Muhsin Gökdemir ile bir röportaj gerçekleştirdi. Gazetemize konuşan Muhsin Gökdemir azimli olduğunu ve mücadele ettikçe kendisini başarılı olarak gördüğünü söyledi.

HEM SPOR YAPIYOR HEM DE ÇİFTLİKLE UĞRAŞIYOR

Sporu sevdiğini ve evinde kum torbası kuşu bandı ile ağırlıklarının olduğunu belirterek çoğu zaman spor yaptığını anlatan sporcu Muhsin Gökdemir, “Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlıyım ve Dede Mahallesi’nde oturmaktayım. Sekiz kardeşiz ve ailemin en büyüğü benim. Sporcuyum, basketbol ve tüfek atıcılığıyla uğraşıyorum. Geçen sene Ankara’ya gittim ve başarılı bir derece yapıp evime geri döndüm. Bedensel engelliyim ve ayaklarım tutmuyor. 2012 tarihinde kendiliğinden omuriliğimde kanama oldu. Ancak ben pes etmedim, kendimi bırakmadım. Hep spor yapıyorum ve uzun yürüme cihazıyla yürümekteyim. Ben ayrıca çiftçiyim. Toprakla uğraşmayı çok seviyorum. Sağ olsun devlet büyüklerimle, Tarım Müdürüyle görüştüm. Bana badem destekli proje verdiler. Şu anda köydeki tarlamda onlarla uğraşmaktayım. Azimliyim, çok şükür mücadele ettikçe başarılarımı görüyorum. Ayrıca Diyarbakır’da Ortopedik Engelliler Göçü Spor Kulübü ile derneğimiz bulunmakta. Başkanlıklarını ise Nizamettin Karaçam beyefendi yapmakta. Nitekim kendileri de çok anlayışlı ve değerli bir başkandır. Yıllardır bu işi yapmaktadır. Sayın Valimizde bizlere destek çıkmaktadır. Onlar sayesinde bizler bu kadar rahatız. Ayrıca altını çizerek söylemek istiyorum ki, Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürümüz sayın Metin Evsen sayesinde de çok başarılı oldum. Çünkü benim Diyarbakır’da yerim yoktu ve sağ olsun elimden tuttu. Derdimi anlattım, kendileri dinledi. Bana kalacak ve yatacak yer ayarladı. Allah ondan razı olsun. O olmasaydı ben sporu bırakacaktım. Diyarbakır’da bildiğim iki engelli derneği var.” dedi.

“ENGELLİ GİRİŞLERİ VE KALDIRIM SIKINTILARI VAR”

Diyarbakır’da iyi olduğu kadar sıkıntılarında olduğu söyleyen sporcu Muhsin Gökdemir, “Diyarbakır’da engelli girişleri ve kaldırım sıkıntıları bulunmaktadır. Özellikle camilere giriş konusu çok sıkıntılı.” diye anlattı.

HABER:Devrim AKTÜRK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220