banner128

YOGA ACADEMY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yoga Academy’de de coşkuyla kutlandı. Tüm çocuklara ve içindeki çocuğu hiç yitirmeyenlere, hediye Orijinal Yoga Sistemi çalışmaları sunuldu. Çocuklar ve aileleri 7’den 70’e bir arada spor yaptı. “Yaşasın 23 nisan neşe doluyor insan!” dedirten etkinlikte, çocuk, anne, baba, büyükanne, büyükbaba 3 kuşak birarada katılanlar da vardı.

Yapılan çalışmada çocuklara doğru nefes alma teknikleri, bedeni çalıştıran, esneten, iskelet yapısını güçlendiren, çocukların büyümesine yardımcı olan Yoga duruşları ve günümüzün ortak sorunu, her yaş grubunu etkileyen stresle başa çıkmaya yardımcı teknikler eğlenceli bir şekilde sunuldu.

Örneğin uygulanan “Simhasana” yani “Aslan Duruşu” tekniği, çocuklarda özgüveni geliştiren, öfkeden hatta kekemelikten dahi arındıran, boğaz, burun, kulak rahatsızlıklarına iyi gelen, ses tellerini güçlendiren zevkli tekniklerden biriydi. Çalışmalara Yoga Academy’nin maskotu Aslan Yogi da katıldı, tüm çocukların sevgilisi oldu.

23 Nisanda tüm çocukların Yoga sporu ile tanışması için etkinliğe destek veren Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf şu açıklamayı yaptı: Yoga tüm sporların temelinde vardır, her yaş ve durumda uygulanabilen çok sağlıklı bir spordur. Erken yaşta başlandığında, çocukların kendine güvenini ve bedenlerini tanımalarını teşvik eder. Yogadan büyük yararlar elde ederler. Yoga fiziksel olarak çocukların esnekliğini, koordinasyonunu ve bedenlerini tanımalarını sağlar. Ayrıca konsantrasyon ve sükunet duyguları ile gevşemeleri gelişir. Yoga yapan çocuklar hem egzersiz yaparlar, oynarlar ve kendi iç dünyaları ile bağlantı kurarlar hem de onları çevreleyen doğal dünya ile yakın bir ilişki geliştirirler. Günümüzün sorunu şiddetten uzak kalırlar. Yoga bütün çocuklarda var olan o harika iç ışığı yüzeye çıkarır. Her fırsatta Yoganın spor olarak yapılmasını ve herkesin faydalanmasını teşvik etmeye çalışıyoruz.

Çalışmayı sunan Yoga Antrenörleri ise şu açıklamayı yaptılar: Yoga, çocukların anlayacağı bir dille sunulduğunda,onlara içinde yaşadıkları bu telaşlı dünyadaki baskılarla daha kolay başa çıkmalarında yardımcı olur.

Çocuklar her zaman işi olan ebeveynler, okul baskıları, ardı arkası kesilmeyen dersler, video oyunları, alışveriş merkezleri ve rekabet ile dopdolu bir koşuşturma dünyasında

yaşamaktadır. Bu telaşlı yaşam hızı, onların iç huzuru üzerinde derin bir etki bırakabilir ve bu çoğu zaman olumlu bir etki değildir.

Çocuklar Yoga ile kendi sağlıklarını, gevşemeyi ve iç huzurunu bulma tekniklerini öğrendikleri zaman, yaşamın onlara getireceği zorluklarla daha kolay başa çıkabilirler.

HABER: ŞİRVAN YÜCEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1