YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. CORA, ilk etapta Karayolları 10. Bölge Müdür Yardımcısı Serdar ATEŞ ve AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel ALTUNBAŞ ile Yeşilova, Doğançay, Fatih, Ağıllı mahallelerinden geçen ve Maçka’ya ulaşımı sağlayan bağlantı karayolu güzergahında incelemelerde bulundu. 

Mağmat yolu olarak bilenen yaklaşık 21 km’lik bir alanda yol genişletme ve asfaltlama çalışmasının Yeşilova-Doğançay arasında yapıldığını ifade eden CORA, “Yolun 5 km’lik kısmında yol genişletme, asfaltlama ve istinat duvarı çalışmaları tamamlanarak standartlara uygun hale getirildi. Kalan 16 km’lik kısmın ikmal ihalesi yapılarak çalışmalara hız verilmesi gerektiğinin bunun için Karayolları Genel MÜDÜRÜ hemeşehrimiz Abdülkadir Uraloğlu ve hemşehrimiz gururumuz Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn Adil KARAİSMİLOĞLU ile görüşmelerde  bulunuldu. Yol çalışmaları tamamlandığında belirlenen güzergâh üzerinden Esiroğlu Maçka’ya alternatif bir ulaşım sağlanabilecek. Ayrıca merkez ilçemizin nüfusunun yoğun olduğu kırsal kesimlerinde yaşayanlara hizmet edecek trafik rahatlayacaktır.“ dedi.

CORA, buradaki incelemelerinin ardından Ziraat Bankası Trabzon Bölge Müdürü Murat ALKAN’ı ziyaret etti. ALKAN’a hayırlı olsun dileklerini ileten CORA, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber