23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Törende İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulurken, Trabzon Valisi Yücel Yavuz öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip bayramlarını kutladı.

Buradaki törenin ardından Vali Yavuz, kutlamalar kapsamında Batum Acara Cumhuriyeti’nden ilimize gelen öğrencileri ve beraberindeki heyeti makamında misafir etti.

Yine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Vali Yücel Yavuz, Şehitlerimiz Tamer Aktaş’ın kızı Betül Aktaş ve Enes Naci Torpi’nin çocukları Enes ve Sümeyye Torpi’yi makamında misafir ederek bir süreliğine makamını devretti.

Valilikteki kutlama programına Vali Yavuz ve eşi Şengül Yavuz’un katılımıyla Bedri Rahmi Eyüboğlu İlk ve Ortaokulu’nda devam edildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş birer konuş yaptılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yücel Yavuz tarafından verildi.

Öğrencilerin 23 Nisan ile ilgili gösterileri ve Batum Acara Özerk Cumhuriyeti’nden ilimize gelen misafir çocukların gösterileri kutlamalara damga vurdu.

Programın ardından Vali Yücel Yavuz, Şengül Yavuz ve beraberindekiler, emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ayrıca, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, il protokolü askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220