TÜRKOĞLU: BÜYÜKŞEHİR ‘KÜÇÜK İŞLERLE’ UĞRAŞIYOR!

TÜRKOĞLU: AKTAŞ, BÜYÜKŞEHİR’İN PARALARINI ‘KÜÇÜK İŞLERE’ HARCIYOR!

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, Türkiye’nin 4. büyük şehrinin parasını vizyonsuz, her biri ufak çaplı, kente hiç bir getirisi olmayan ‘küçük işlere’ harcadığını söyledi.

Türkoğlu, “Milletin yiyecek ekmeği yokken Bursa’nın kaynaklarını MasterChef’e tahsis eden Aktaş, sadece 15 kişi için düzenlenen bir aylık youtuber kursu için de Bursa’nın 100 bin TL’den fazla parasını daha sokağa atmış” dedi.

Türkoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursalıların parasını her biri vizyonsuz, ufak çaplı ve kente hiçbir getirisi olmayan ‘küçük işlere’ harcamaya devam ediyor.

Türkiye’nin en borçlu belediyesi olarak tanınan Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kifayetsiz’ Başkanı Alinur Aktaş ve onun sözde ‘üst akıl’ danışmanları, vatandaş salgın şartlarında inim inim inlerken, birilerini fütursuzca zengin etmeyi sürdürüyor.

Rize Belediyesi’ne 427 bin TL, sadece üç yandaş İstanbul medyasına her yıl 584 bin TL ve son olarak da MasterChef’e 375 bin TL verdiği ortaya çıkan Alinur Aktaş’ın, şimdi de yalnızca 15 kişi için açılan youtuber kursu programı için aracı kuruma 100 bin TL’den fazla para ödediği iddia ediliyor.

PARALAR SOKAĞA ATILIYOR...

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl yıl topu topu bir gün süren ve çoğunlukla da çocuk yaştaki gençlerin katıldığı ‘Vlogger Workshop’ adlı, hiç bir artı değeri olmayan faaliyete Büyükşehir Belediyesi ciddi bir bütçe harcamıştı.

Argolu ve küfürlü konuşmalar nedeniyle de çok tepki çeken bu lüzumsuz faaliyet, Alinur Aktaş’a ders olmamış olacak ki, şimdi de ‘Vlogger Akademisi’ adı altındaki basit bir organizasyona partner olduğu ve bu iş için de aylık 100 bin TL’den fazla para harcadığı ileri sürüldü.

Bursa’da on binlerce üniversiteli işsiz ve vasıfsız genç, nitelikli kurslarla hayata kazandırılmayı beklerken Büyükşehir Belediyesi, tamamen hobiden, eğlenceden ibaret olan youtuber konusunu meslek gibi gösterip, Bursa’nın paralarını har vurup harman savuruyor.

Sadece 15 kişiye ve yalnızca 4 hafta sonu düzenlenen bu kurs için Bursa’nın avuç dolusu parasını bir çırpıda ödediği söylenen Alinur Aktaş, kamuoyuna şu soruların cevaplarını derhal vermelidir:

VİCDAN YAKAN SORULAR...

1-Büyükşehir Belediyesi, Bursalılara ait bütçeden gerçekleştirdiği bu etkinlik için atıl duran onca salonu, bunca toplantı mekanı dururken, neden özel olarak dizayn edilmiş, şahsa ait bir ofisi tercih etti.

2-Yeni tefriş edilen bu ofise, başta büro malzemeleri olmak üzere, sözde eğitim için kullanılan onlarca pahalı cihazı kim aldı ve bu teknik malzemelerin parasını kim ödedi?

3-Hiç bir başarısı olmayan, hatta youtube’da izlenen bir adet videosu dahi bulunmayan bir şahıs, nasıl oluyor da eğitmen olarak seçiliyor?

Bu kişi kimdir ve hangi konuda faaliyet gösteriyor? Son 5 yılda yaptıkları işleri, ödediği vergileri araştırdınız mı?

4-Yalnızca 15 kişinin, eğitim bile kabul edilmeyecek toplamda 8 saatlik kursun bedeli nasıl oluyor da 100 bin TL’leri aşıyor. Sadece 4 hafta sonu yapılan eğitimde harcama kalemleri nelerdir?

5- Vatandaş aç, esnaf kepenk kapatırken, öğrenciler online eğitim için bilgisayar ve internetten mahrum ilken, milletin size emanet ettiği, alın teri vergi gelirleri ile birilerini zengin etmeye, vicdanınız nasıl el veriyor?

Ey Alinur Aktaş yönettiğin kente ve o kentte yaşayan vatandaşa saygın varsa, çık bu sorulara mertçe cevap ver.

Cevap verirken de; Bursa’nın nasıl bu ülkenin en borçlu Belediyesi olduğunu, Bursalıların neden en pahalı içme suyunu içtiğini, düne kadar zarar eden Muradiye Su’ya müşteri ararken, şimdi de BursaSu’ya 1 milyon TL’ye yakın tanıtım ve reklam parasını hangi akla hizmetle harcadığını, bu arada bu şehrin insanlarının halen daha en kirli havayı teneffüs etmesine neden hiç kafa yormadığını da anlatırsan çok memnun oluruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber