Kamuran Oskay ''Ak Parti Bir Grup, Bir Zümre ve Bir Azınlığın Partisi Değil''

.....TEŞKİLATCILIĞIN TEMELİ BUDUR.......

Hala parti bazında duruş sergiliyoruz.

Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilme şuuru, kararlılığı ve hatta erdemliliği gösterebilmek gerekli.

Ak parti bir grup, bir zümre ve bir azınlığın partisi değil, Anadolu'nun Karadenizin ve Trabzonun yürüyen kararlılığının siyasi ayağıdır.

Yani bu ilin bu ülkenin taşıyıcı gücüdür.

Bu gücü siyaseten icra ettiren de kurumsal kimliğinden ziyade, misyonunu milyonların yüklediği mana ile görmek lazım. Değilse siyasi misyon üslenen "çıkartma kağıdı" partiden öteye geçemez.

O halde bu misyonun sorumluluğunun farkında olan Ak parti kurmaylarının da vizyon ve misyon denkleminde kendisine teveccüh eden Anadolu insanının taleplerini, dileklerini, şikayetlerini eleştirilerini öncelikli olarak görmeleri zaruridir.

Partizanlık değil, rantiyeye sevkedilişlerle değil, çıkar gruplarının menfaatine uygun değil, bizzat varlığını borçlu olduğu Anadolu insanının sesine kulak vermelidir.

Partiyi koltuk kapma, sıfat elde etme, çıkarlarına uygun aktörlerle dizayn etme hastalıkları Ak parti misyonuyla uyuşmayacak gerekçelerdir.

Teşkilatlar bazında vatandaşın bizzat teveccüh ettiği aktörlerin üzerini çizen siyaset anlayışı Reisin bugüne kadar başvurduğu yöntem olmadı. Kaldı ki Reisimiz adam harcamak değil, adam kazanmanın mücadele duvarına bir tuğla daha eklemenin kararlılığındadır.

Asıl konuya gelince, teşkilatlardan sorumlu parti yöneticilerinin yeniden dizayn edilmesi, hatta önümüzdeki seçim 2023 sürecine göre bu isimlerin tırpanlanması gerektiğine inanıyorum.

Yanlız yıllardır ailesini çoluk çocuğunu feda ederek bu partinin peşinde koşan başarılı olan hatta ilçe bazında rekorlara yakın oy alan başta ilçe başkanım ve mahalle başkanlarımızla bir istişare kurulup en azından iki veya üç kişi, neden alınmaz listeye.

Yada bu listeler yapılırken neden danışılmaz bu başarılı mahallelerin başında veya arkasında kimler var bu başarıları nasıl elde ettiler diye ve bu başarıları elde eden mahalle başkanlarından en az iki üç tane yeni yönetime alalım diye neden düşünülmedi bu mudur adalet.

Amaçları kendilerine göre iyilik felsefesi olsa da iyilik ölçüsünü belirleyen terazi hakkaniyetle karşılık bulmazsa bu işte art niyet görürüz.

Bu parti kimsenin kendisine zimmetli malı değildir.

Bağımsızlık mücadelesi veriyoruz. İkbal, istikbal ve menfaat mücadelesi değil.

Bu kıstaslara uygun hareket etmeyeni her manada , Ak partiye seçmenine teşkilatına mahalle başkanlarına yanlış yapıldı diye biliriz.

Beyler umuyorumki en kısa zamanda bu yanlıştan dönüş yapılır zaman hataları düzeltme zamanıdır zaman birlik beraberlik zamanıdır yapmayın Allah aşkına birilerinin ağzıyla değil yapılan başarıların listesiyle hareket edin cünki o başarılı listeler elinizde.

Kimse kusura bakmasın bu partiye biz canımızı kanımızı feda ettik etmeyede devam edeceğiz.

Oskay kamuran

işte sosyal medya paylaşımı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber