Trabzonspor’umuza 2.Yarının Sonlarında Gol Yedirmeyelim.

Trabzon Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt Covid-19 ile mücadele kapsamında devam eden süreçte tedbirlerde gevşemeye karşı aileleri Trabzonspor üzerinden uyardı. “Gelin Trabzonspor’umuza 2. Yarının sonlarında gol yedirmeyelim.” Dedi ve ekledi:

Trabzon’da yaşayan aile bireyleri içinde herkesin Trabzonspor’a dair söyleyecek bir sözü vardır. Bu eleştirilecek bir durum değil aksine sevinilecek bir durumdur Trabzonspor’umuza olan alakayı gösterir. Bu alaka üzerinden olası gevşemeye dikkat çekmek istiyorum. Covid-19 salgınına karşı devam eden süreçte psikososyal açıdan sürecin ilk zamanlarındaki hassasiyetin kaybolmaya başladığını; el yıkama, dezenfekten kullanımı gibi bazı tedbirlerde gevşeme yaşandığını gözlemlediğimizi üzülerek belirtmek istiyorum. Bunu yapmamalıyız! Gevşememeliyiz! Düşünün ki Trabzonspor’umuzun final maçını tribünden hep birlikte izliyoruz. Gayet güzel mücadele ettiğimiz 70 dakikayı önde götürüyoruz. Birden 71. Dakikada fırtına gibi esen takım yürümeye başladı. Ne hissedersiniz? Her bir ferdimiz 71. dakikaya önde giren takımın oyuncuları gibi davranıp gevşersek final maçını kaybedeceğimizi bilelim. Evden her çıkışımızda kendimize şu soruyu soralım.

Gerçekten evden çıkmam gerekiyor mu?

Buna mecbur muyum?

Evden her dışarı çıkışımızın sadece kendi can güvenliğimizi değil aynı zamanda birlikte yaşadıklarımızın da can güvenliğini tehlikeye atacağını düşünelim. Gelin Trabzonspor’umuza 2. Yarının sonlarında gol yedirmeyelim. Biliyoruz ki çocuklarımız evde enerjilerini yeterince atamıyor. Herkes çok bunaldı. Psikolojik olarak yıpranmalar da oldu. Ama bununla baş edebilecek güçteyiz ve biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

Birkaç küçük tüyo ile baş etme gücümüzü artırabiliriz. İçinizde yaşadığınız duyguların adını koyun ve bunu güvendiğiniz biriyle paylaşın. Hislerinizi detaylıca kaleme alın. Gülmeyi ve mihnet göstermeyi, yardım eli uzatmayı unutmayın. Küçük iyilikler iki tarafında moralini yükseltir. Birine yardım etmek istiyorsanız onun size yardım etmesine izin verin derler. Yardım etmek kişiye kendini iyi hissetmesini sağlar.

Neşe ve aktivasyon zorluğu çekiyorsanız kurumsal psikososyal destek hatlarından yardım isteyin.

Bu işte birlikteyiz ve bunu birlikte atlatacağız. Unutmayın yalnız değilsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220