Kan bağışçılarının adı hatıra ormanında yaşayacak!

Gençlerimizle ve çocuklarımızla birlikte yüzlerce fidana hayat verdik, onları toprakla buluşturduk. Bundan daha büyük bir mutluluk, sevinç olamaz. Söz konusu fidan dikimi olunca bundan duyduğum mutluluk, sevinç ve heyecanı bütün samimiyetimle ifade etmek isterim.” dedi.

Ortahisar Belediyesi, Türk Kızılay’ı Ortahisar şubesi ve AK Parti Ortahisar Gençlik Kolları, “Her kan bir fidan” sloganıyla Aydınlıkevler Mahallesi’nde hatıra ormanı oluşturdu.

Hatıra ormanında bugüne kadar Kızılay’a 35 kez ve üzerinde kan bağışı yapan 137 vatandaşın ismi dikilen fidanlarda yaşatılacak.

Fidan dikim etkinliğinde açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Daha yeşil bir Ortahisar” hedefiyle yola çıktıklarını belirterek şöyle konuştu: “Kan bağışı her zaman hayati önem arz ediyor. Acil durumlar için son derece değerli bir davranış... Bir gün bağışladığımız bu kanlara bizim de ihtiyacımız olabilir. O nedenle sağlığı yerinde olan bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum. Burada oluşturduğumuz hatıra ormanında Kızılay’a 35 ve üzerinde kan bağışında bulunan vatandaşlarımızın adını yaşatacağız. Bugüne kadar toplamda 137 vatandaşımız 35 kez ve üzerinde kan bağışında bulunmuş. Her bir fidana onların adına vereceğiz. Umarım bu durum diğer vatandaşlarımız için de teşvik edici olur. Bir kez daha onlara teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sağlığı el veren herkesi de kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.”

“FİDAN DİKİMİ ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”

Ortahisar Belediyesi’nin bugüne kadar yüzbinlerce fidanı toprakla buluşturduğuna vurgu yapan Başkan Genç, “İlçemizdeki yeşil alan miktarını artırmak, kişi başına düşen yeşil alan miktarını standartlara uygun hale getirmek bizim belediye olarak öncelikli hedefimiz. Bu hedefe matuf olarak da peyderpey yeşil alanlarımızı artırıyoruz. Tabiri caizse bulduğumuz her boş alana fidan dikiyoruz. Gerek yol kenarları olsun, gerekse sitelerin boş alanları olsun her tarafa fidan dikerek ilçemizi daha yeşil bir hale getiriyoruz. Yeşil demek, orman demek aynı zamanda yaşam demektir. Ağaçlar ve ormanlar oksijen sağlamasının yanında milyonlarca böceğe ve hayvana da ev sahipliği yapıyor. Burada yöremize uygun fidanları dikerken diğer yandan da vatandaşlarımızın istifade etmesi adına içinde Trabzon hurması, karayemiş gibi yöresel meyvelerin yer aldığı meyve bahçeleri oluşturuyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber