Ortahisar’da, Urfalı Misafir Öğrenciler İçin Hazırlıklar Tamamlandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelecek olan kafile için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Kaymakamı Tolga Toğan’ın başkanlığında Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Kaymakamlık Yazıişleri Müdüresi Sema Sarıkaoç, Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, proje koordinatörü Ömer Gür’ün hazır bulunduğu toplantıda 04-07 Nisan 2019 tarihlerini kapsamayan 4 günlük program en ince ayrıntısına kadar ele alınarak hazırlıklar tamamlandı.

Atatürk Köşökü, Şehir Müzesi, Trabzonspor Müzesi, Uzungöl, Fatih Camii, Ahi Evren Dede Türbesi, Şenol Güneş Spor Kompleksi, Sülüklü Şehitlik Mezarlığı başta olmak üzere Trabzon’un tarihi ve turistik mekânlarını gezerek Trabzon’u tarihi ve kültürel açıdan tanıma fırsatı bulacaklarını belirten Kaymakam Tolga Toğan, “Ülkemizin kardeşliği, birliği ve beraberliği için bu projeyi çok önemsiyoruz. İnanıyorum ki, Urfalı kardeşlerimiz Trabzon’dan çok güzel izlenimlerle ayrılacaklardır Program süresince Trabzonlu ailenin yanında konaklayacak olan Urfalı kardeşlerimiz Trabzonlu yaşıtlarıyla kaynaşarak Trabzon ile Şanlıurfa arasında Kardeşlik Köprüsü oluşturacaklar. ”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber