Kaymakam Tolga Toğan, Yeşiltepe İlkokulu Kütüphanesini Hizmete Açtı.

Kütüphanenin açılış törenine Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Revi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Eskicioğlu, Emrah Koşar, Cemil Karakaş, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Tolga Toğan konuşmasında kütüphaneler bir ülkenin medeniyetin önemli göstergelerinden biri olduğunu belirterek, “Kitap bizim medeniyetimizin olmazsa olmazıdır. Kütüphanelerimiz hızlı bir değişim gösteriyor. Kitap okumayı hayatımızın çok önemli bir parçası haline getirmek zorundayız.”dedi. Kaymakam Tolga Toğan, öğrencilerin kendilerini daha iyi geliştirmeleri ve bilgiye daha kolay ulaşmaları için en önemli vakitlerini kütüphanerelerde kitap okuyarak geçirmelerini istedi.

Müdür Şükür Köse; “Kitap; En Büyük Hazinedir.”

Kitap okumanın önemine değinen Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, “Bütün gayretlerimiz geleceğimiz olan gençlerimizin hayata daha iyi hazırlanması ve çok daha iyi yetişmelerini sağlamaktır. Devletimiz bütün imkânlarını seferber etti. Bakanlıklar içierisinde en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığımıza ayrılmaktadır. Bir ülkenin zenginliği yetişmiş insan gücü ile doğru orantılıdır. Bir ülkenin geleceği yetişmiş insan gücü ile ölçülür.”dedi.

Okul Müdürü Ali Atabaş, ”Kütüphanemiz, zengin kitap içeriği ve internet imkânı ile hem öğrencilerimize hem de velilerimiz ve mahalle halkına hizmet edecektir. Ortaya konulan iş, okulumuz öğrencileri ve ailelerinin hizmetine sunulan en değerli, devamlı üzerinde durduğumuz, teşvik ettiğimiz kitap okuma ve kütüphaneye olan alışkanlıkların arttırılması anlamında büyük önem kazanmaktadır” dedi.

Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, kütüphanenin kurulmasına emeği geçen hayırsever iş adamı Edip Sevinç’i eşi Hatice Sevinç’e plaket takdim ederek katkılarından dolayı teşekkür etti. Kütüphane açılışına öğrencilerin hazırladığı palyaço, Hacivat-Karagöz ve Nasrettin Hoca skeçleri alkış tutarak eşlik eden Kaymakam Tolga Toğan. Kütüphaneler Haftası resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerere madalya ve ödüllerini takdim etti.

Okul velilerimiz tarafından hazırlanan Yöresel Yemekler Festivali Kaymakamımızın, İlçe Milli Eğitim yöneticilerimizin, diğer okul idarecilerimizin ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Yemek Festival ardından okulun Sanat Sokağı gezen prokol mensuplarına okul müdürü Ali Atabaş, okulda yürütülmekte olan Engeller Bana Engel Değildir Hopo Projesi ile yabancı uyruklu öğrencilerimizle kaynaşmayı amaç edinen Kardeşler Arası Mangala Turnuvası projeleri ile bilgi verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133