ENGİN NUR : lojmanının Düzköy Belediyesi tarafından maliyeye olan borçları karşılığında satılması

Düzköy İlçemize bağlı Doğankaya Mahallemizde bulunan okullarımızda görev yapan öğretmenlerimiz için Doğankaya mahallesi halkının öz gücüyle yaptırılan ve Belediyeye tahsis edilen öğretmen lojmanının Düzköy Belediyesi tarafından maliyeye olan borçları karşılığında satılmasının Trabzon Eğitim Sen Şubesi olarak asla kabul etmiyoruz.

Düzköy Belediyesinin öğretmenlerimiz için yapılan lojmanı yeniden düzenleyip hizmete sunması gerekirken borç karşılığında maliyeye devredilmesi öğretmen lojmanını yaptıran köy halkı ve öğretmen arkadaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştır. Bu onurlu davranışı halkın demokratik tepkisi olarak görmekteyiz.

Yıllar öncesinde 1998 yılında Doğankaya mahallesinin eğitime gönüllü ve öğretmen sever halkının ortaya koymuş olduğu fedakarlıklar ile yaptırılan bina salt borç ödemek için satılamaz. Bu apaçık halka saygısızlık anlamına gelir.

Düzköy Belediyesinin durumu yeniden değerlendirmesini talep ediyoruz. Öğretmen lojmanının yeniden düzenlenip hizmete sunulması halkımızda ve eğitim camiasında büyük bir beklenti yaratmıştır.

Bu bağlamda Düzköy Belediyesine Trabzon Eğitim Sen şubesi olarak çağrıda bulunuyoruz. Halka ait öğretmenevinin satışından bir an önce vazgeçiniz. Düzköy halkının görüşleri doğrultusunda bu binamız eğitim alanında eğitim ve turizm hizmeti sunmasına yönelik yeniden değerlendiriniz. 14.12.2020

Engin NUR

Eğitim Sen Trabzon Şube Başkanı

Yürütme Kurulu Adına

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber