banner128

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan GEDİKLİ

1 Mayıs Tertip Komitesi adına açıklamada bulunan Gökhan Gedikli, İşçiler, kamu emekçileri, emekliler, çifçiler, işsizler, yoksullar, kadınlar, gençler, yoksulluğa, sömürüye ve darbelere “hayır” diyenler, eşit, özgür, adaletli, huzurlu ve demokratik bir Türkiye hedefleyenler, çağrımız sizedir!

Çağrımız, İşsizliğe, İş cinayetlerine, Esnek Çalışmaya, Taşeronlaştırmaya, Sendikasız Çalıştırmaya, Kölelik Düzenine, Güvencesiz çalışmaya ve darbelere hayır diyenlerin ÇAĞRISIDIR!

“Bugün tüm dünyada işçiler, bir asır önce 8 saatlik çalışma uğruna canlarını veren emekçi kardeşlerini anmaya hazırlanırken, günümüzde hala pek çok ülkede, insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarının var olmasına isyan ediyor, Emeğin uğradığı haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükseltiyor.

“Bugünde Çalışma hayatındaki sorunlarımızın devam ettiğini görüyoruz. Bu sorunlar, yoksulluk, işsizlik, özellikle gençlerimizin işsizliği, gelir dağılımındaki adaletsizlik, kayıt dışı istihdam, vergideki adaletsiz yapı, sosyal güvenlik, sendikasızlaştırma, sendikal örgütlenmede sıkıntılar, güvencesiz çalışma, iş kazaları sonucu meydana gelen ölümler, taşeron işçilik, kiralık işçilik ve kıdem tazminatı konusudur.

Bütün bunlar yaşanılırken, özelleştirme politikalarıyla kurumlarımız tek tek satılmakta, fabrikalar ya kapatılıp ya da sermayeye peşkeş çekilmeye devam edilmekte, halkın gerçek gündemi olan açlık, yoksulluk ve işsizlik adeta gözden kaçırılmaya çalışılmaktadır.

Devleti küçültme adı altında başta eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik olmak üzere kamu hizmetleri tasfiye edilmiş, paralı hale getirilmiştir. Giderek artan borçlarla tarım can çekişiyor, esnaf kan ağlıyor, emekliler çile çekiyor, ücretler geriletiliyor, sosyal haklarımıza yönelik saldırılar devam ediyor.

Bu anlamda 1 Mayıs’ı ilimizde hep birlikte emeğin; birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak tüm renklerimiz ve farklılıklarımızın bir arada olacağı bir şekilde kutlayacağız. Buradan ilimizde bulunan tüm siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü ve halkımızı 1 Mayıs 2018 Salı günü saat 12:00’ de Cumhuriyet caddesinde Eski Tedaş önünde buluşup, Meydan’da yapacağımız mitinge birlik ve dayanışma bayramımıza davet ediyoruz dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220