Nasıl Tatmin Olunur Anlatım Sana

Önce Arkadaşlar Anlamayan Arkadaşlara anlatayım, ben ve arkadaşlarım  Ortahisar  Gazeteciler Cemiyeti Derneği'ni Trabzon Gazeteciler Cemiyetine Karşı kurmadık . Asıl amacı abi konumunda olan cemiyetimize yani Trabzon Gazeteciler Cemiyetine destek olma amaçlıdır.  Ben ve kurucular kurulu arkadaşlarımızın niyeti budur. Bunu herkes böyle bilsin. Bazı kişiler bizlere yanlış oldu deseler bile zamanla onlarda bunun farkına varacaklar şahsımın buna inancı tamdır yine diyorum asla ve asla karşı bir cemiyet değiliz.

Kimseyle de bu konuda kısır çekişmeye girmeyeceğim şahsım ve arkadaşlarımda bu konuda geri adım atmayacaktır. Ama bu işi bir arkadaşımız gazetede köşe yazısına taşıdı. Ona da yazdığı kelimelerle kusura bakmayın tek tek cevap vereyim belki uzun olacak ama biliyorsunuz ancak anlatarak tatmin ederim arkadaşı

Gel Bakalım selocannnnnn sıra sana geldi otur oturduğun yere ha nereye istersen tabi ki ilk cümlelerden başlayalım

(Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin gerçekleşen her genel kurulunun ardından yeni bir yapılanma gündeme geliyordu; şimdi daha da öteye geçti ve Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti’nin hayat bulması adına adım atıldı.)

Evet Selocannnn  Ortahisar  Gazeteciler Cemiyeti Derneğini geçte olsa ben ve 7 arkadaşımla birlikte resmi olarak kurduk yerini de tuttuk adresini de sana vereyim Ortahisar mahallesi Mimar Sinan Caddesi Kunkoğlu Pasajı 20/b Ortahisar- Trabzon bilmem seni tatmin edebildim mi

Devam Edelim Selocannnn dedim ya her kelimene cevap verecem

(Bu adımı atanların meslekte bir değer görmedikleri için bu tarz varyasyonlara girdikleri aşikar.

Ancak şu unutulmamalı ki bu yola başvuran isimlerin büyük çoğunluğunun ne gazetecilikle ne de basınla uzaktan yakından ilişkileri yok.

Bu isimlerin bazıları devletten emekli ve çalıştıkları dönemlerde de “Padişahım çok yaşa” güruhuna hizmet eden şahıslar.

Yine bu isimlerin birçoğunun sektörle tek alakası; kendilerine göre nimet gördüklerinden faydalanmak.)

Bak Selocannnn  Bizim bu meslekte değer görüp görmeme kararı sana kalmadı sen kimsin ki bunu söylüyorsun bu kararı ancak okuyucularımız ve takipçilerimiz verir.

Bu da sana senin deyiminle aşikardır.

Bizim Gazetecilikle Basınla yakından ve uzaktan alakamız  var mı  yok mu  sen bilemezsin çünkü buna senin aklın kesmez yaşında tutmaz çünkü bizlerin bu meslekte senin yaşın kadar geçmişimiz var sen  önce kendine bak selocannn (bir adam karşısındakini nasıl görürse kendisi de aynıdır ) ata sözünü hatırlatayım demek ki senin de gazetecilikle uzaktan yakından alakan yok.

Selocannn  bu isimlerin Devletten Emekli olduğumu söylemişsin ‘‘ Padişahım Çok Yaşa’’ Hayatta demedim dememde dediğimi ispat etmezsen sen ş…… padişahım çok yaşa dese idim çalıştığım dönemde valiliği mahkemeye vermezdim bilmem o küçük beynin anlar mı ?

Ama’’ Padişahım çok yaşa’’ diyen sensin Selocannnn bak senin Patronların sana bir hafta tek ayak üstüne dur dese durmak zorundasın ya da kalk sokağa cık haber peşine koş dese koşmak zorundasın Bu isimlerin Sektörle tek alakası nimetlerden faydalanmak demişsin nimetden faydalanmak istese idim beleş yani cebimden para çıkmayacak yemek içmek bedava deyip otelde ikişer kişi kalınacak dendiğinde benim gibi gitmezdin bedava gezmek yemek olsun on kişi aynı odada kalacaksın deseler bile hemen atlayıp giden kişi sensin ben değil senin yaşın kadar ben ülke gezdim bedava diye değil  hem paramı kazandım hem de gezdim bilmem anladın mı     Selocananımmmm

Daha  bitmedi Selocanımmmm  çok uzun yazdın onun için bende kelimesi kelimene cevap vermek için uzun yazıyorum

(Hatta ve hatta bu girişime kalkışan isimlerin arasında öyleleri var ki; Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni yönetmeye talip olmuş ancak ederinin karşılığı olarak da sandığa gömülmüş kişiler.

Bu oluşuma destek verenlerin içinde gazetecilik vasfını kullanarak belediyeye kapak atıp  oradan da devlet katmanına dolaylı geçiş yaptığından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden üyeliği düşmesi gereken isim dahi var.

Bu isimler, işte bundandır ki şehirde bulamadıkları karşılığı bu taklit girişimle parlatmaya çalışmaktalar.

Bu isimlere kalkıştıkları girişimin bir fayda getirmeyeceğini anlatmak isterdim ama kendimi yorup kelimeleri tüketmeyeceğim.

O kelimelere de yazık olur.)

Bu isimlerden Öyleleri var ki demişsin öyleleri dediğin  kim bizim kurucular kurulundan cemiyetin yönetimine talip olan yok kimse den de karşılık beklemedik cemiyete aday olan hiçbir arkadaşımızla beraber hareket etmiyoruz ettiğimizi ispat etmez isen hakikat ten ş…….n kimseyi de töhmet altında bırakma tüm aday arkadaşlarım hatta başkanım başımın tacıdır.

Bu arkadaşım belediyeye kapak atmış diyorsun yazıklar olsun sana gazeteci arkadaşın hakkında bunları yazman ne kişiliğe nede insanlığa sığar gerçi sende bunların hiç birisi yok senin bahsettiğin arkadaşım adam gibi adamdır bu makamlara ve mevkiye gelmişse hakkıyla gelmiştir o bir haber uğruna darp edilmiş bu haberi yapmayacaksın denmiş bildiği doğrudan vaz geçmemiştir.

Yani senin anladığın dilden söyleyeyim senin gibi arkasına bakmadan kaçmamıştır.

Aldığı tehditlere karşı dik duran adam gibi adamdır sen adam olsa idin ismini de açıkça yazardır.

Bizim yada o arkadaşın üyelikten düşürmeye senin gücün yetmez akılın da kesmez  Selocanımmmmmm

Bizler bu şehirde karşılık bulup bulmadığımızı bu şehir karar verir dediğim gibi takipçilerimiz verir.

Asıl mesele senin bir karşılığın var mı kendini karşılıksız gördüğünden başkalarını da öyle zannediyorsun vah zavallı Selocannn

Bu girişimin bizlere fayda getirmesi için bu işe kalkmadık önce ilçemiz Ortahisara  sonrada arkadaşlarımıza yani meslektaşlarımıza ha unuttum abi  Cemiyetimiz Trabzon Gazeteciler Cemiyetine faydası olsun diye gerçi senin aklın kesmez kendini de o beynini de yorma  Selocannnnn

(Neden mi?

Çünkü bu isimler; bırakın cemiyet kurup mesleğe katkı sunmak, daha kuruluş dilekçesini dahi yazacak donanıma sahip değiller.

Kuruluş dilekçesindeki adresi bile yanlış sunanlar sadece ve sadece bu girişimle kendilerini tatmin eder.

İyi tatminler.

Akıl hocalarınıza da selam olsun.)

Ha Selocaaaannnnn  galiba sona yaklaşıyoruz

Neden mi demişsin o küçük aklınla Cemiyeti kurup mesleğe katkı sağlayacağımızda şüphe etmişsin vah zavallı kardeşim bu adresi bilgisayarda yazarken adreste ufak bir yanlışlık olmuş hemen sevinmişsin  senin yazdığın haberlerde  o kadar yanlış ve hatalar var ki saymakla bitmez al yazdığın yazılara yada haberlere bak  Selocaaaanımmmmm

Bilem bu kadar detaylı yazı  ile memnun edebildim mi seni sana tavsiyen memnun olmadı isen akıl hocalarını sen alda beraber oturup birbirinizi tatmin edin ben den bu kadar derim sokma akıll ne kadar gider bilemem

Ha son olarak şu yazdığın gazetedeki onun asıl sahibi benim can dostu abimdir cemiyetimizin açılışı için onuda ziyarete gideceğiz sende orda olursunda kurucular kuruluna bir haber yaparsın artık nede olsa patronunu ziyaret edip görüşlerini alacağız onu görüşleri bizim için çok önemlidir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner130

banner220

banner133