Gerçek hayat özgürce doğal olan akan hayattır. Bu hayatın içindeki insan da özgür ve doğal insandır ve hiç bir şeyin kendine ait olmadığını bilir. Doğadaki varlıkların güzellikleri özgürce yaşamalarındandır.

Doğadaki işleyişe baktığınızda tüm canlı  varlıkların varoluşsal akışa  teslim olduklarını görebilirsiniz. Doğada o yüzden kaos yoktur, düzen vardır. Sadece insan ,doğaya karşı çıkarak  mücadele ederek düzensizlik yaratır. Gerginlik işte bu şekilde oluşur, sonucunda da kişi öz doğasından uzaklaşır, doğallığını kaybeder. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve psikolojik boyutta bir cok rahatsızlık oluşur.

Tüm rahatsızlıkların nedeni , kişinin kendinden uzaklaşıp olmadığı şey olma çabalarıdır. Oysa ki farkındalık yükselirse insan her düşüncenin , eylemin,  duygunun farkına vararak yaşarsa kaos ortadan kalkar ve düzen oluşur, işte o zaman ebedi ruhi varlık varoluşsal akışla beraber uyum içinde akar.

Insan bir mutluluk yaşadığında o anı sabitlemek ister,  oysa ki o güzellik sadece o ana mahsustur ve bir daha da aynı şekilde yaşanmayacaktır. Işte o anı yaşamak, o an ile dolmak ve o anı etiketlememek çok önemlidir. O zaman varoluş güzelliklerini size yaşatır ve bereket üzerinize yağmaya başlar. 

Eğer sıkı sıkı tutunup hayatta kalmak için savaş verirseniz o zaman varoluşun fırsatlarını da kaçırabilirsiniz. Özgürce yaşamak yerine birşeylere sahip olma hırsı doğar. O zaman ego ve bencillik duvarları örülmeye başlar. 

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programları ve içsel simya yöntembilimi sayesinde varoluşu özünüzde hissedecek, öz doğanıza dönecek ve evrenin ritmini kalbinizde hissedeceksiniz. Varoluşun akışına girecek ve kendinizi varoluşun akışına bırakacaksınız. O zaman gerginlik, endişe , hayal kırıklıkları da ortadan kaybolacak.

Varoluş,  sahip olmak değil nedensizce var olmaktır!

Neval Kütük 

Dünya Değişim Akademisi 

Değişim Uzmanı 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1