Ziraat Odası iftarı mı yoksa AK Parti’nin seçim propagandası mı? 24 Hazirana az bir zaman kaldı.

Bu durum tüm partilerde heyecan yarattı hatta bu heyecanı da aştı bazı partilerin ilginç tavırlar takınmasına yol açtı.

Hükümet ile devlet karıştı. Kamu kurumları ile parti teşkilatları birbirine koordine oldu.

Devlet kurumlarında particilik konuşulmaya başladı.

İşin içine Ramazan da girince bu problem iftar sofralarına taşındı.

İktidar hırsı, her alanda kendini göstermeye başladı.  

Bunun bir örneği de Ortahisar Ziraat Odası’nın düzenlediği iftar programında yaşandı.

Seçim çalışması yapılır bu gayet normaldir. Ama Ziraat Odası altında AK Parti yönetimini, muhtarları toplayıp da orada seçim propagandası yapmanın hiç kimse için anlaşılır bir tarafı olmaz OLAMAZ! Bunun tek bir izahı vardır:

’24 Haziran’a kadar ne kadar çok geniş kitleye seslenirsek o kadar başarı elde ederiz’  anlayışı artık bu topluma dayatma anlamına gelmektedir.

Tarafımıza gelen davet üzerine Ortahisar Ziraat Odası’nın organize ettiği iftar programını haberleştirmeye gittik.

Ancak AK Parti çatısı altında mıydık yoksa gerçekten Ziraat Odası mensuplarıyla mı bir araya geldik anlayamadık.

Neyse ki ilerleyen dakikalarda yaşanan gelişmeler bu soruya cevap bulmamıza katkı sağladı.

AK Parti Trabzon 26. Dönem Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Adnan Günnar, mikrofonu alınca taşlar yerine oturdu.

Ağız alışkanlığıdır diye ümit ettik ama konuşma devam edince anladık ki hiç de öyle değilmiş. ‘Sayın vekil sabah akşam seçim çalışmasında belki şaşırmış burada da aynı şeyleri konuşuyordur o şaşkınlıkla’ dedik ama o değilmiş.

Sayın Vekil Adnan Günnar, Ziraat Odası adı altında gerçekleştirilen, Trabzon’da Ziraat Odası’nın yürüttüğü projeler dışında her şeyin konuşulduğu iftar organizasyonunda resmen seçim propagandası yaptı.

Çünkü, Trabzon’a yapılan yollar, tüneller, sahil projeleri, yatırımlar; Ziraat Odası tarafından yapılmamıştır herhalde. Ne diyelim gönül ister ki bu ayrım yapılabilsin. Neyse ki salondaki muhtarlar da anlamış olacak ki Sayın Günnar’ın konuşması sırasında salonu terk ettiler.

Aynı salonda başka kurum ve kişilerinde iftarı vardı ve oradaki kişiler biz burada rahat bir iftar yapmak için buraya geldik nedir biz bunlarımı dinlicez burası yemek yeri probakanda yeri dehil diyerek salon görevlilerini çagrırarak susturun şu vekilleri bir daha buraya gelmeyiz bu son gelişimiz diyerek serzenişte bulundular hatta onlarda muhtarlar gibi dışarı cıkıp protosto ettiler

Kaş yaparken göz çıkarmayın sayın yetkililer. Sempati anti sempati olmasın!

banner130

banner133