Şiddet enerjisi farklı şekillerde kullanılabilir. Şiddeti yıkım için değil, yapım için kullanmak gerekir ve şiddeti merhamete dönüştürmek gerekir. Bunun için şiddetten kaçınmamak, şiddeti tanımak gerekir.

Şiddet enerjisi başka bir yöne yönlendirilerek dönüştürülebilir. Tekamül yolunda ancak içteki şiddet dönüşür. 

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları sayesinde gerçek değişim yaşanır ve içsel yaşanan değişim topluma da yansır. İnsan gerçeği görmeye başlar, içteki gerçek görününce özgürlük başlar. Değişim Teknikleri ve içsel simya yöntembilimi sayesinde edinilen varoluşsal görüş, içsel kavrayışı artırır. Bu kavrayış da merhamet olgusunun oluşmasını sağlar. 

Özgürlük kazanıldığında şiddetten de özgürleşme gerçekleşir. Şefkat ve nefret sevgiye dönüşmeye başlar. Şiddet, zihni olumsuz yönde etkiler ve bireyin yıkımını sağlar. Bu yıkıcı etkinin yapıcı etkiye dönüşme zamanı gelmiştir ve bu , hiç de zor değildir .

Şimdide kalınca geçmişin olumsuz etkilerinden de uzaklaşırsinız.  Şimdide oluşan şiddeti bastırdığınızda  ve şiddet bilinçaltına gömülür. Böylece karamsarlık, hiddet, kızgınlık hissedilir. Mutluluğa ulaşmak için bu yıkıcı  enerjileri dönüştürmek gerekir . Bu negatif yükten kurtulmak için şiddet özgürleştirilmelidir. 

Şiddetten bünyenizi uzaklaştırdığinizda, sevgi ile dolduğunuzda artık şiddet dolu insanlar da yanınıza gelemeyecek. Şiddetten kurtuluş yolu şiddet dolu olanlara aktarıldığında şiddet acısı da diner, toplum da şiddetten hızla arınmaya başlar.

Önce yıkıcı güç olan içinizdeki şiddeti merhamete dönüştürün sonra ise içten dışa yönelerek toplumu şiddet enerjisinden kurtarmaya çalışın.  Buna da ilk önce bireylerden başlayın!

O zaman hızla koşulsuz sevgi rüzgarları esmeye başlayacak..

Neval KÜTÜK

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1