banner128

Teslimiyet varoluşsal akışa kendini bırakmaktır. İşte o zaman ego denen maddi benlik erimeye başlar. Ego eridikçe kendinize daha çok yaklaşır ve özüne doğru yolculuk yaparsınız. Gerçek kabulleniş, teslimiyet içinde olmaktır. Kendini sevmek ve kendini her şekilde kabul etmektir.

Teslimiyet uyum içinde olmak ve kendini unutmakla  ilgilidir. Koşulsuz şartsız teslimiyet içinde olunca özgürlüğe kavuşur; varoluşa sonsuz güvenirsiniz. Böylece kendinize güvenmeye başlarsınız.

Tam teslimiyet hali sıra dışı bir olgudur . Sıradışı olan her olay  mantık ve zihin ötesidir.  Zihin devrede olduğunda düşüncelerinizi, duygularınızı ve anılarınızı devreye sokarsınız. Böylece kendinizden uzaklaşmaya başlarsınız.  Kendinden uzaklık evrensel uzaklık ile aynıdır.  Evrenle bir ve bütünlük halinde olmak için kendiniz olmalısınız çünkü kendiniz olduğunuzda mutlu da olacaksınız.

Her türlü eylemde sonuca odaklandığınızda eylemin kendisinin güzelliği de Oysa ki ego erimelidir; bunun için de kendinden geçilmeli ve her eylem evren için yapılmalıdır.  Egoyu tatmin için yapılan her eylem çöküşe sürükler.

Teslimiyet içinde olunca varoluşla birlikte hareket edersiniz ve eyleminizi evren adına yaparsınız. 
Kararsızlık yaşıyorsanız, teslimiyet size yardımcı olur çünkü teslim olunca evren sizin adınıza karar verir. Teslimiyetin tam olması için bilinçli
farkındalık gerekir.

Peki Farkındalık nedir?

Farkındalık hayata, olaylara tarafsız tanık gözüyle bakmak ve bilinçli olarak hayata katılmaktır. Farkındalığın gelişmesi için ilk adım geçmişi bırakmaktır. Geleceği yaşamak için şimdinin farkında olmak gerekir; şimdide olmak yaşamak demektir. Gerçekten yaşamak için şu anı doyasıya farkındalıkla sindirmek gerekir. Geçmiş bitmiştir ; gelecek de daha gelmemiştir.

Nefes alış verişlerinin yavaşlaması ile zihin de yatışır.Zihin, düşünce ve duygular farkındalığı perdeleyen olgulardır. Düşünceler duymaya, dinlemeye, anlamaya izin vermez. Gerçeğin net bir şekilde algılanması için şu ana odaklanmak ve bırakmak gerekir. Bırakmak dediğimizde anda kalıp dinlemekten bahsediyoruz. İşte teslimiyet anı tam da budur.!
 

Teslimiyet anlarında kendinizi mutluluğun akışına bırakırsanız mutsuzluğa ebediyen veda edersiniz. Gerçek mutluluk kendinizi varoluşun akışına tümüyle teslim edince gerçekleşir. Özünüzde yaşanan mutluluktan daha yüksek bir mutluluk yoktur. Mutluluk dışsal nesnelerle ilgili değildir ;mutluluk içsel bir olgudur . Siz özünüzde iseniz ve kalbiniz varoluşla birlikte akıyorsa zaten tatminsinizdir. Dünyevi mutluluk gerçek mutluluk değildir ; gerçek mutluluk içsel , özsel ve teslimiyet içinde olan bir mutluluktur.

Teslimiyet tüm sorunların çözümüdür. Aslında sorunları zihin yaratır . Zihni bırakıp teslimiyet içinde olup akışa uygun hareket edince  çözüm net bir şekilde ortaya çıkar . Kararsızlık ve zihin karışıklığı yok olur . Netlik ortaya çıkar ve zihinsel berraklığa kavuşulur.

Teslimiyet sprituel hayata açılan kapıdır ve o kapıdan içeri  girince sonsuzluk yolu ardına kadar açılır.

Teslimiyet yoluna hoşgeldiniz..

Neval KÜTÜK

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner1