banner128

ZEVK VE MUTLULUK

Zevk ve mutluluk iki ayrı olgu olarak yaşanır.  Zevk anlık kaçıştır fakat mutluluk kalıcı bir duygudur ve zenginleştiricidir. Eğer içinizde bir boşluk varsa zevkin peşine düşersiniz ama sonuçta yine o boşluk hissi ve acı devam eder.

Mutluluk, sevgi ile dolmak, paylaşmak,  zenginleşmek demektir. Mutluluk yükseldiğinde hafifleme yaşarsıniz, tüm bünyeniz heyecan ve coşku ile dolar.  Bütünleşme hissedersiniz hatta içinizden dans etme isteği uyanir. Gerçek mutluluk kalıcıdır,  özden gelir o yüzden uzun sürer çünkü içinizde doyum ve tatminlik hissi vardır.  Mutsuzluk uykusundan uyandığınızda gerçek mutluluk ortaya çıkar.  Özde gerçek mutluluk doğunca tüm varlığınız ışık ile dolu olur ve artık hiçbir karanlık kalmaz.

Egonun neden olduğu karanlık yok olur, gerçek mutluluğun ışığında tüm karanlıklar yok olur. Ego erimeye başlar ve egodan kaynaklanan mücadele,  gerginlik, endişe ve acılar da ortadan kalkar.
Gerçekten uyandığınızda şimdide kalırsınız ve artık ne geçmiş ne de gelecek sizi ilgilendirir. Geçmişin anılarından kurtulursunuz ve geleceğin hayalleri zihninizi kurcalamaz. Şu an yaşadığınız an, tek gerçek andır.  Artık şimdide ve buradasınızdır. Anda kaldığınızda zaman ve mekanı aşarak sonsuzluğa adım atarsınız. Bütünleşme yaşarsınız ve özünüzdeki gerçek mutluluk uyanmaya başlar.  Eğer bunu bir kere yaşamışsanız işte o zaman hayatı doyasıya yaşadınız demektir.

Ölüm artık sizin için korkutucu olmaz, dünyevi geçici zevkler sizi artık ilgilendirmez. Derin nefes aldığında özüne yolculuk başlar ve muazzam saadeti yaşarsınız. Zevklerden bağımsız olduğunuzda gerçek mutluluğa adım atacak, zincirlerinizi bırakacak,  bağımlılıklardan ve kölelikten kurtulacak, gerçek özgürlüğü yaşayacaksınız. 

Yenilenme, tazelenme, hafifleme zamanı! Dünyevi zevklerin peşinden koymayı bırak ve ebedi özündeki gerçek mutluluğu sonsuza kadar yaşa...

Neval KÜTÜK
Dünya Değişim Akademisi
Değişim Uzmanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner1