2023 yılının önemli gündemlerinden birisi 7 Mart’ta Satürn Balık burcuna girerek karmik borçlarımızdan bizi sorumlu tutarak ve geçmişle barışmamız için yeni farkındalıklar yaşatacaktır. Yılın sağlık için en tehlikeli ayına başlangıç yapacağız.

Bu ay kendinizi tüm virüslerden koruyun. Yıllar önce Satürn balık burcu geçişinde AİDS ortaya çıkmıştı.

Balık -başak ekseninde yaşanacak bu döngü çeşitli hastalıkları da tetikleyebilir.

Satürn Balık burcu döngüsü aslında geçmişe olan özlemi ve bağımlılıkları anlatır.

Bu bağımlılık kişiye, herhangi yaptığınız bir işe, ailenize, çocuğunuza veya sizi bazı gerçeklerle yüzleştirmeyen, üstünü örttüğünüz olayları unutmanızı sağlayan, sigara, alkol, uyuşturucu hatta ilaç bağımlılığı bile olabilir.

Satürn balık burcu geçişinde bağımlılıklarımızdan kurtulmamız için bize fırsatlar sunacaktır.

Satürn Balık burcu transiti ile kuşkucu, şüpheci ve hiçbir şeyden zevk alamadığınızı hissedebilirsiniz.

Günlük yapmanız gereken işlerde canınızın hiçbir şey yapmak istemediği bir zaman diliminide size yaşatabilir.

Akışa teslim olmadan yapmanız gerekenleri yaparak bu zorlu enerjiyi aşabilirsiniz.

Enerjinizi ayarlayamayabilirseniz sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Günlük rutinlerinizi, çalışma stratejilerinizi değiştirerek bu zorlu enerjiyi pozitif hale çevirebilirsiniz.

Yaşlı ve hasta büyüklerinize bakmak zorunda kalabilirsiniz.

Hapishaneler, hastaneler, çocuk bakım evleri, hayvan barınakları ve emeklilik ile ilgili yeni düzenlemeler yaşanabilir.

Satürn balık burcundayken umarım su ile ilgili kısıtlamalar yaşamayız. Ve denizlerimizin temizliği ile ilgili durumlarla yeni düzenlemeler ve yasalarda yürürlüğe girebilir.

Ve umarım Balık başak aksında yaşayacağımız Satürn transiti bize gıda, ilaç, kıtlığı yaşatmaz.

Plüton gezeğeni 2008'den beri ilk kez ataerkil Oğlak burcundan çıkıp, 19 Kasım 2024'te 20 yıllığına kova burcuna giriş yaparak, eski dünya ile yeni dünya düzeni arasındaki farkı bize yaşatmaya başlatacak.

11 Haziran’da tekrar Oğlak burcuna geçerek son rötuşlarını yapıp, sonra uzun zaman konaklayacağı Kova burcuna geçecektir. 23 Mart’ta Plüton kova burcuna giriş yaparak eşitlik, insanlık, kardeşlik ve teknoloji çağını başlatacaktır.

Plüton Kova burcundayken geçmişte 1770'lerde Amerikalılar Jefferson tarafından savunulan azınlığın yönetiminden ötede daha demokratik bir yönetim tarzına geçiş yapmışlardır.

Amerika'nın bu zaferi 1789' deki Fransız ihtilalini de etkilemiş cesaret vermiştir. Buradan bile neler olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Plüton kova geçişinde mühendislik alanlarında yeni uçaklar, insansız hava aracı, biyolojik silahlar ve yapay zeka nano teknoloji robotikte önemli gelişmeler, petrole olan bağımlılığımızı azaltacak yeni teknolojiler, siyasi devrimler insan hakları, hak, hukuk, adalet temaları, uluslararası ilişkilerimiz, sosyal medya, astroloji, internet, dijital paralar, bilim, birleşmiş milletler, dernekler, gruplar, marjinal gruplar, din ve din adamları, göçmenler ve sanatçılar ile ilgili konularda büyük değişiklikler yaşayacağız.

Köklü yeniliklere hazır olun. Artık erkek egemenliğinden daha çok kadınların sesinin daha çok çıkacağı eşitlik ve insan hakları ile ilgili yeni düzene doğru yol alacağız.

Mevcut düzenin yıkılıp yerine özgürlükçü ve yenilikçi bir düzen getirecek idealist ve otoriter bir lider getirecektir. Her konuda aydınlanma ve farklılık yaşayacağız. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili konularda da yenilikler yaşayacağız.

Plüton kova burcundayken yeni mucitlerde ortaya çıkacaktır.

Plüton Kova burcundayken büyük şirketlerin iflaslarına ve toplu işten çıkarmalara da tanık olabiliriz.

Plüton Kova dönemi toplulukları da anlattığından Plüton’un ölüm ve yeni doğum temasından dolayı toplu ölümler veya yeni dünya için savaşarak bazı şeyleri elde edeceğimizi gösteriyor. İsyanlar, ayaklanmalar da yaşanabilir.

Plüton böcek ve böcek bilimini de temsil ettiğinden umarım Kova çağında toplum olarak tıpkı korona gibi böceklerle ilgili durumlarla uğraşmak zorunda kalmayız. Kova çağında hava daha çok soğuyacaktır. Hava koşullarında ani soğumalar, seller, fırtınalar ve yaz aylarında küresel sıcaklıklar yaşayabiliriz.

20 Nisan’da Yeni ay ve Halkalı Güneş tutulmasını her ne kadar boğa burcunda yaşayacaksak ta Koç burcunun son 29 derecesinde olacağından güçlü dürtüler ve yeni başlangıçlar yapabilmek adına tüm riskleri göze alarak atağa geçmek isteyebiliriz.

Bazı şeyleri başlatabilmek adına bazı şeylerden vazgeçmemiz gerekir.

İşte bu yeni ay ve güneş tutulması bizim tüm korkularımızla yüzleşmemizi sağlayarak emin adımlarla yolumuza korkmadan ve cesaretle yürümemizi sağlayacaktır. Etkisi yaklaşık 6 ay sürecektir.

Yeni ay ve Güneş tutulması ile para piyasaları ve gıda, tarım, toprak, emlak ve kadınlarımız ve mafyalarla ilgili konularda yeni krizli başlangıçlar yaşatabilir ya da artık tamamlanması veya bitmesi gereken ne varsa o konuda sonuca bizi ulaştırabilir.

29 derece krizli bir derece olduğundan depremleri de tetikleyebilir.

21 Nisan Merkür gerilemesi Boğa burcunda 15 derecede ve 23 Ağustos’ta başak burcunda 21 derecede Merkür gerilemesi yaşayacağız.

Her ne kadar iletişim ağları ile aksaklıklarla ilgili olsa da Boğa burcunda olmasından dolayı geçmiş olayların tekrarını bize yaşatacaktır.

Emlak piyasalarında yaşanacak dejavu, para piyasalarında veya bankalarda çözülmemiş olayların tekrarını, kadınlarımızla ilgili tatsız durumları, tarım, toprak, gıda gibi konularda eskiden yaşanmış sorunların tekrarını yaşayabiliriz.

Başak burcunda 21 derecede Merkür retrolarında içimize dönüp, biraz durmamız gerektiğini ve yarım kalan işlerimizi tamamlamamız için bize fırsatlar sunacaktır. Her tür haberleşme aletlerine dikkat etmemiz gerekiyor.

Kolay dağılabileceğimizden mail gönderirken veya muhasebe işiyle uğraşıyorsanız iki kere kontrol etmemizde fayda var.

Retro döneminde bekleyip, atacağınız adımları iki kere kontrol etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

5 Mayıs’ta Akrep burcunda dolunay ve Penumbral yani yarı gölgeli ay tutulması 14 derecede yaşanacaktır.

Ay tutulmaları duygusal tamamlanmaları ve miladı dolmuş konuların bitişlerini bize anlatır.

Sigorta, faiz, Vergi, nafaka, kredi ve başkalarından kazanılan kazançlar ile ilgili konularda tamamlanma ve yeni bir düzene geçiş yaşanabilir.

İkili ilişkilerde, ortaklıklarda ayrılıklar yaşanabilir.

Önemli bir davanın sonuçlanmasına da tanıklık edebiliriz.

Jüpiter 16 Mayıs 2023 Boğa burcuna girerek 25 Mayıs 2024 transitini tamamlayacaktır.

Boğa burcuna giren Jüpiter, para, değerler ve mülk alanlarında büyümenize ve önünüze çeşitli fırsatlar çıkmasına yarayacaktır.

Size karlı ve verimli bir yıl vadedebilir. Jüpiter’in büyütme etkisini unutmadan ve fazla rehavete kapılmadan ve çok açılmadan her zaman tetikte olup, önünüze gelecek fırsatları iyi değerlendirip, hayata geçirmenizde fayda var.

Yeteneklerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz.

1 Haziran’da Jüpiter boğa burcu ile kavuşum 3 derece güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için o gün yeni bir adım atabilirsiniz.

17 Temmuz’da koç burcuna ay düğümleri girerek yeni bir dönemi başlatacak. Her ne kadar odağımız maddiyat bile olsa bugünden itibaren ikili ilişkiler, denge, uyum, ortaklıklar, hak hukuk adalet, kadın hakları, evlilik, güzellik ile ilgili konular gündemlerimiz olacaktır.

Kuzey ay düğümünün Koç burcunda olmasından dolayı daha cesur ve kendimize daha çok güvenerek hayatımızda ilgili konularda hızlı adımlar atmak isteyebiliriz. İkili ilişkilerimizde olayları abartmadan ve bencil davranışlarda bulunmadan ben demeden biz diyerek ilişkilerimizde isteklerimizi gerçekleştirebiliriz.

Güney ay düğümü Terazi burcunda olacağından kapanmamış ve eskide kalmış veya unutulmamış kişilerle kadersel karşılaşmalar yaşamanıza neden olabilir. Eskiden kalan ve hakkınız olan para, aşk, özür, yüzleşme her ne ise 2,5 yıl içinde bu tür konularda yeni gündemlerle karşılaşabilirsiniz.

Koç ve Terazi burcunda yaşanacak bu kadersel olaylar ile hayatınız ile ilgili yeni kararlar almanıza neden olabilir.

23 Temmuz’da Aslan burcunda Venüs retrosu 28 derecede başlayarak bizi 3 Eylül’e kadar ilişkilerimizde sınavlar yaşamamıza neden olacaktır.

Venüs retrosunda karşımızdaki insanların sevgilerini sorgular dururuz.

İkili ilişkilerimizde sıkıntılar ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bazı ilişkilerde bitişler yaşanabilir.

Değer duygunuzu sorgulayabilirsiniz. Venüs retrosunda maddi yeni başlangıçlar yapmamamız gerekiyor.

Evlilik, nişan gibi durumlarınız varsa retro bitimine ertelemenizde fayda vardır. Altın piyasalarında da altın fiyatlarında yükseliş yaşanabilir.

Retro döneminde eski aşklarınızdan haberler alabilirsiniz. Lüks ve abartılı harcamalardan bu dönem uzak durmanızda fayda var.

Estetik veya saçlarınız ile ilgili yeni değişiklik yapmak istiyorsanız retro dönemi bittikten sonra yaparsanız daha mutlu olursunuz.

23 -28 Temmuz’da Koç burcunda şironik 29 derecede Plüton karesi yaşanacaktır.

Yaşanacak olan bu Plüton karesi kritik bir derecede olduğundan ilk bana terör saldırısı olabileceğini veya bir patlama olabileceğini veya bir lidere suikast saldırısı yaşanabileceğini çağrıştırdı.

Umarım yanılırım. Ülkeler veya sınırlar arasında savaşı bile başlatabilir.

O yüzden bu iki gün aralığında daha çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Kişisel olarak düşünürsek ikili ilişkilerinizde çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Dürtüsel hareket etmeden ılımlı olmanızda fayda var. Maddiyatınıza da ayrıca dikkat ediniz.

14 Ekimde Terazi burcunda yeni ay ve halkalı güneş tutulması 21 derecede yaşayacağız.

Terazi burcunda yaşayacağımız bu yeni ay ile kadersel olaylarımızı tetikleyecektir.

Bitirmek istediğimiz ikili ilişkilerimizde evlilik veya arkadaşlık adı her ne ise artık beklentimizi karşılamıyor ise bitirmek isteyebiliriz. Maddi anlamda yeni bir başlangıç yapmak isteyebiliriz. Yeni iş ortaklarıyla çalışmak isteyebilirsiniz.

Bireysel hareket etmek isteyebilir, istediklerimizi yaşayabilmek adına için harekete geçebiliriz.

28 Ekim’de Boğa burcunda dolunay ve parçalı ay tutulması 5 derecede yaşayacağız.

Maddi ve manevi ilişkilerimizde ani gelişmeler, bankalar, para piyasalarında yaşanacak değişiklikler, topraklarla ilgili konular, doğa olayları, dünyada sermaye kuruluşlarında yaşanacak ani olayları da tetikleyecektir.

Herkesin haritası parmak izi gibidir. Eğer sizde kendi doğum haritanızda neleri yaşayacağınızı merak ediyorsanız bana Astrolog Dervişe Cihaner Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bütünün hayrına sağlık ve sevgiyle,

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber