banner128

Güzel Dinimiz İslam insanın fıtrattan gelen cinsel isteklerinin evlilik yoluyla giderilmesini ister. Rabbimiz yasak zina fiilini çirkin olarak değerlendirmektedir. Bundan dolayı da bütün peygamberler evlidirler. Bakınız Peygamberimiz evlilikle ilgili ne buyurmuşlardır.

“ Evleniniz. Ben sizlerin çokluğunuzla iftihar edeceğim.”” Nikah benim sünnetimdir. Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir.”

Peygamberimiz bizlere örnek olmak adına evlenmişlerdir. Gayri meşru zina fiiline asla yaklaşmamışlardır. Arkadaşları da Onu örnek alarak gayri meşru zina fiiline yaklaşmayarak evlilik yoluyla hem çoğalma hem de cinsel isteklerini gidermeye çalışmışlardır.

Biz Türklerin İslam’ı kabul etmemizde ki en önemli sebeplerin başında bizlerde ki aile kavramına İslam’ın çok önem vermesindendir. Bu aile kavramı İslam’ı seçtikten sonra daha da güçlenerek artmaya ve evliliklerin daha sağlam temelli olması sağlanmıştır. Dedelerimiz ninelerimiz Selçuklu ve Osmanlılar zamanında aile kavramı daha bir güç kazanmıştır. Onlar zamanında boşanma nedir diye bilinmemekteydi. Gençler mezara kadar yuva kurarlardı. Selçuklular ve Osmanlılar zamanında gayri meşru zina fiili yok denecek kadar azdı. Aile kavramı çok güçlü akrabaya değer veriliyor ve komşuluk çok üst seviyede yaşanmaya çalışıyordu.

Dedelerimiz ninelerimiz Selçuklular ve Osmanlılar zamanında yabancılarda durum tam bir fiyaskoydu. Evlikler hiç yok denecek kadar azdı. İnsanlar cinsel ihtiyaçlarını gayrı meşru zina yoluyla gidermekteydi. Hatta durum o kadar vahimdi ki o dönemlerde kadına bakış yabancılar tarafından tam bir olaydı. O dönemlerde kadın İslam aleminde kadına bir eş bir anne olarak bakılıyorken yabancılarda kadına içerisine şeytan girmiş öldürülerek şeytanın çıkartılması lazım diye kadınlara işkence ediyorlardı. Hıristiyanlarda ki din adamlarına hiç girmek istemiyorum. Onlarda evlilik olmadığından ki onlar buna ruhbanlık diyorlardı onlar cinsel isteklerini kiliseye getirdikleri kadınlarla gayrı meşru zina yoluyla giderdiklerinden kiliselerde binlerce gayrı meşru çocuğun doğduğu tarih kitaplarında yazılıdır. Cinsellikte tam bir özgürlük vardı. İsteyen istediğiyle düşüp kalkabiliyordu. Hevesleri geçtiğinde de taraflar ayrılıp kendi yollarına gidiyorlardı. Bundan dolayı da Avrupa’da aile bitmiş ve gayrı meşru çocukların sayısı zirve yapmıştı. Adamlar sınırsız bir cinsellik yaşıyordu. Hiçbir sınırları ve değerleri yoktu.

Bizlerde ise tam bir yuva anlayışı hakimdi. Yuvada anne ve baba dede nine ve çocuklarla mutlu mesut bir hayat yaşamaktaydılar. Akrabalık ve komşuluk çok güçlüydü.

Fakat emperyalistler kendi menfaatleri bizleri cephelerde yıkamayacaklarını anladıklarında bizleri aile ile vurmaya başladılar. Bugün gelinen noktada ülkemde aile çatırdamaya başlamıştır. İçimizde ki adamları vasıtasıyla aynen kendi ülkelerinde olduğu gibi bizlerin içerinde de cinsellikte tam bir özgürlük olarak gençler arasında pompalanmaya başladılar. Dizileriyle kendi adamlarıyla her daim kadının ve erkeğin cinsel özgürlüğü işlendiğinden bugün gelinen noktada ülkem gençler arasında evlenmemeler yada boşanmalar artmış yada geç evlilikler artmış durumdadır. Bugün gelinen noktada gençlerimiz aynen Avrupa’da olduğu gibi yasal bir birliktelikle değil gayri meşru zina fiiliyle bir araya gelmekte ve sıkıldıklarında da ayrılıp herkes kendi yoluna gitmektedir. Bakınız bir örnek vereceğim ne demek istediğim inşallah daha güzel anlaşılacaktır. 2017 senesinde yüz yetmiş bin çift boşanmış. Bu tam bir sıkıntıdır. Bu gençler artık eskisi gibi yasal bir nikahla bir arada olmayı

istememekteler. Peki ne yapmaktalar gayri meşru bir birliktelik yaşamaktalar. Bu durum üniversitelerimizde daha üst seviyelerde yaşanmakta. Üniversitelerimizde kızlarımız ve erkeklerimizden binlercesi aynı evde yasal bir birliktelik olmadan garı meşru bir hayat yaşamaktalar. Diğer insanlarımızda da bu durum azımsanmayacak kadar artmış durumdadır.

Zaten konum buraya gelmişken ülkem geneli Aile bakanlığının ne yaptığını da inanın bana anlaşmış değilim. İsmi var ama ne yaptığını kimse bilmez. Tam bir fiyasko. Zina tekrar suç olması sağlanmalıdır. Bu durum evliliklerin artmasında tam bir sonuç olmasa da zannımca gençler arasında gayrı meşru zina fiiline gidilen yolun azalmasını sağlayacağı kesindir.

Ülkem geneli evlikler devletimiz tarafından destek verilerek teşvik edilmelidir…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner1

banner127