Kültür dünyamıza büyük katkılar sunan, sevginin hoş görünün ve barışın yoğrulduğu Siirt’te bulunmanın ayrı bir önemi var. Manevi atmosfere büyük katkılar sağlayan SİİRT…

Veysel KARANİ, İsmail FAKÜRULLAH hazretleri, İbrahim HAKKI hazretleri gibi şahsiyetleri Trabzon Orta hisar Belediyesi ile SİİRT belediyesinin İçişleri bakanlığımızca yürütülen kardeş şehirler projesi kapsamında düzenlendiği hamsi festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Vatandaşlar festival boyunca Karadeniz’in horonu ve güneydoğunun halayıyla keyiflerince eğlendiler...

Trabzon’dan gazeteciler,yazarlar, siyasetçiler,sanatçılar ve  kamu görevlilerinin de bulunduğu 110 kişilik ekiple Siirt’e gidildi.

Siirt valimiz Ali Fuat ATİK Bey, Siirt kayyum belediye başkanı vali yardımcısı  Ceyhun Dilşad TAŞKIN bey ve bakanlık organizatörü gazeteci kardeşimiz Ahmet KÜLEKCİ bey bizlere mükemmel bir karşılama yaptılar. 3 gün boyunca sayın valimin yakın ilgisi ve hoş görüşü bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bir vali düşününki Siirt sokaklarında halkla yürüyüp halkın arasına girip çay ocağında çay içiyor, onların dertleriyle dertleniyor. Çocukları seviyor sarılıp öpüyor, büyüklere hürmet ediyor herkesin elini sıkıyor, dertlerini dinliyor. Gezerken bir çocuğa sordum; bu gideni tanıyor musunuz? Oda bana tanıyorum bizim valimiz dedi. Bu valimiz gelene kadar vali görmedim ama geldiğinden beri tanıyorum kendisine,sanki bizim yakınımız dedi, çok duygulandım. Allah im sana şükürler olsun, bunu bize gösterdin. Siirt özel harekât tabur komutanlığını ziyaret ettik. Kahraman Mehmetçiklerimiz ve komutanlarıyla kucaklaştık. Taburda şehitlerimiz için yaşını şerif okundu. Dua ettik, askerlerimizin boynuna Orta hisar Belediyesinin yaptırdığı Trabzonspor fularını taktik. Tabur Bordo Mavi oldu. Çok güzel oldu askerimiz de mutlu oldu. Daha sonra festival alanı olan 15 Temmuz Şehitler meydanına geldik. Meydan Türk bayrakları ile gelin gibi süslendi. Program saat 16.00da başladı saat 22.00 de bitti. Halk çok mutlu oldu 15.000kisi izledi. Siirt ve Trabzon kardeşliği mutlu ve huzurlu bir şekilde gerçekleşti.

Konuşmacı olarak Kamu Denetçisi Av. Şeref MALKOÇ , SİİRT belediye başkanı kayyum Ceyhun DİLŞAD Taşkın, TRABZON 0rtahisar Belediyesinin mimari Yeni Kurulan Bir ilçenin ilk başkanı ilçesinin halkıyla bütünleşen ilçesinin derdiyle dertlenen neşesiyle coşan kısa sürede olsa da ilçesinde bir çok projeye imza atan hayata geçiren soyadı gibi  GENÇ Av. Ahmet Metin Genç 'in ve Siirt valisi değerli gönül dosttu, cefakâr yürekli hemşerimiz Sayın Ali Fuat Atik beyin konuşmaları çok güzel ve etkileyiciydi. Gönüller birleştirildi.

  Sayın valim benim gönlümde müthiş bir yer edindi. Böyle valilerimizin Türkiye’nin her ilinde olmalı diye düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan beyefendi derki "Masa başında oturan değil, halkın arasında olan, dert dinleyen, vatandaşın evine gidip sofrayı paylaşın, hoş görülü olun, halkını seven vali, kaymakam, belediye başkanı ve bürokratlar "istiyorum... Samimi söylüyorum yaşım itibarıyla ve tecrübeme dayanarak SAYIN valim Ali Fuat ATİK Bey de 3 gün boyunca görmediğim devlet ADAMLIĞI ve insanlığı gördüm... Törer bölgesi olan Siirt te huzur ve sükûnet içeresinde birlik beraberlik içinde Kürt Arap Türk kardeşliği gördüm. Bu huzuru bizlere bağışlayan Allah CC. Şükürler olsun. Bu huzurun sağlanmasında gecesini gündüzüne katarak çalışan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yine bu şehrimizin ve 81 ilimizin huzuru ve güvenliği için çalışan Sayın içişleri bakanım Süleyman Soylu beye de şükranlarımızı sunuyoruz.

Selam olsun SİİRT 'in güzel insanına, selam olsun Türkiye Cumhuriyeti saygı değer gönül dost tu devlet adamı Siirt valimiz Ali Faik Atak beyefendiye.

SELAM OLSUN TÜRKİYEN,nin TÜRKÜNE, KÜRDİNE, ARABINA, LAZINA, ABAZASINA, CERKEZINE, SÜRYANİSİNE, VATANI İÇİN MÜCADELE EDENLERE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133