TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM AİLESİ AFET BÖLGESİ İÇİN NELER ÜRETMEDİ Kİ

Özellikle Milli Eğitim ailesinin her ferdinin, kardeşlerimiz için üretiyoruz diyerek canla başla seferber olması takdirlerin üzerindeydi.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu şu açıklamalarda bulundu:

Biz zor günlerde birbirine kenetlenen bir milletin evlatları olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu süreçte de birlik olup yaralarımızı sarmaya çalıştık.

MESLEKTAŞLARIMIZ SEFERBER OLDULAR

Özellikle meslek liselerimiz ve halk eğitimi merkezlerimiz büyük bir seferberlik ilan ettiler. Ekmek üretimi, kahvaltılık malzeme üretimi, soba imalatı, polar battaniye, atkı bere, uyku tulumu, her türlü kışlık kıyafet yardımında gece gündüz emek sarf ettiler.

Bilim Sanat Merkezimiz ısı ve ışık olmak istiyoruz dediler ve portatif ocaklar ürettiler. Yine halk eğitimi merkezlerimizde kursiyerlerimiz ve gönüllüler kuru gıda üretimi yaparak bölgeye ulaştırdılar.

MESLEKTAŞLARIMLA GURUR DUYUYORUM

Yardımların koordinesinden, bölgeye ulaşmasına kadar her alanda varlık gösteren meslektaşlarım, gönüllü olarak bölgeye giden ve oradaki çocuklarımıza psikolojik destek sağlayan beş yüz öğretmenim, elini taşın altına koyan ve yaraları sarmaya gayret eden her bir ferdimizle bizler, Trabzon Eğitim Ailesi olarak hizmet verdik. Gerek Malatya’da kurduğumuz çadırlarda psikososyal destek veren gerekse burada canıyla başıyla gayret gösteren her bir meslektaşımla aynı derdin taşıyıcısı olmanın gururunu yaşıyorum ve onlarla meslektaş olmaktan gurur duyuyorum.

1300 ÖĞRENCİNİN NAKLİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Afet bölgemizden şehrimize gelen 1200 öğrencimizin naklini, yerleştikleri yerlere en yakın olan okullarımıza gerçekleştirdik. Birlik beraberlik içerisinde Trabzon eğitimini dolu dolu bir şekilde geleceğe taşıyacağız. Okullarına gelen afetzede kardeşlerine yüreklerini açan öğrencilerimle, kendi çocukları duyarlılığıyla onları sahiplenen velilerimle gurur duyuyorum. Depremin ilk anından itibaren müthiş bir fedakârlık örneği gösterdiler ve olağanüstü bir gayret sarf ettiler.

Her şeyden önemlisi de bunu yürek birliği ve güç birliği içerisinde sergilediler.

Bir kez daha Trabzon eğitim ailesinin her ferdine, teker teker minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

BİRLİK OLACAĞIZ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220