banner128
banner222

İnsanları tanımak istiyorsak onların yaptıklarına, davranışlarına dikkat etmemiz gerekiyor.

Yaşadığımız şu dünyada insanlar adeta iskambil kağıdı gibi oyun oynuyorlar, gerçek yüzlerini saklamaya çalışıp çok farklı yüzlerini bizlere gösteriyorlar.

İnsanların kendilerini düşüncelerini sakladığı bir dünya da bizler de kendimizi korumalıyız. İnsanların gerçek yüzlerini öğrenmek bizler için çok önemli bir değerdir.

Örneğin. Bir insanı tanımaya başladığımızda bizim için en önemli temel nokta, bir insanın söyledikleri değil davranışları olmalıdır.

Çünkü İnsanlar kendilerini anlatmaya başladıkları zaman bizlere sürekli olduklarından daha fazla abartarak anlatmaya çalışırlar.

Bunlar genellikle tüm insanlar içinde olan bir eylemdir.

Çünkü söyledikleri her şey yalan da olabiliyor

Bazı insanlar kendilerini olduğundan daha fazla göstermeye çok meraklıdır.

Örneğin Bizler birisi ile tanıştığımız zaman kendisini anlatırken bizlere ben şunu yaptım ben bunu yaptım ben bilirim gibi çok abartılı bir şekilde anlatacaktır fakat biz bunların sadece yüzde 20’sine inanabiliriz.

Çünkü geriye kalan yüzde sekseni, bizler kendimiz gözlemlemeliyiz.

Diğer insanlarla olan ilişkilerine ve geçmişteki ve de gelecek davranışlarına bakarak, karar vermemiz gerekiyor.

Çünkü söyledikleri her şey bazen yalan olabiliyor, o yüzden davranışlar bizim için çok önemlidir.

Dünya üzerinde çok çeşitli karakterleri olan farklı insanlar yaşıyor.

Bunların içerisinden hangisinin iyi hangisinin kötü olduğunu anlamamız imkansız gibi gözükse de zamanla o insanı anlayabiliyoruz.

Bir insanı tanımamız için senelerimizi harcamanıza gerek yok.

Bu bizim her alanda bakış açısı ile alakalı olan bir durumdur.

Bazen öyle durumlar yaşıyoruz ki çok değil yarım saat bile telefonda konuştuğumuz bir insanla sanki 40 yıl tanıyormuş gibi samimi içten olabiliyoruz.

Bazen öyle zaman geliyor ki hayatımızda olan insanlar bizleri şaşırtabiliyor, genelde sinirli durumlarında gerçek yüzlerini gösterebiliyor.

İnsanları tanımak için bizler nasıl davrandığına bakmalıyız.

Bize karşı ailesine karşı, dışarıda çalışanlara karşı, iş arkadaşlarınla karşı.

Biz bunları dikkate alırsak, hangi insan iyi hangi insan kötü o zaman karar vermemiz daha sağlıklı olabiliyor.

İnsanlar yeri geliyor bozuk para gibi bizleri harcayabiliyor.

Yazı tura örneğinde olduğu gibi, bir yüzünü bize gösterirken diğer yüzünü her zaman saklıyorlar.

Her ne kadar dost bildiğimiz yakın bildiğimiz arkadaşlarımıza iyilik yaptığımız da ve bu iyiliği bir gün bırakıp yapmadığımız zaman da sonunda bizler kötü olabiliyoruz.

O yüzden kararımızı çok güzel dikkat ederek seçimler yapmalıyız. Sonradan üzülmektense başından insanları analiz ederek, inceleyerek, hayatımızı öyle almalıyız yoksa bu insanlar bizlere ileride çok büyük sıkıntılar yaşatabilir.

Benim için hayatımda insanları anlayabilmek dış görünümü, beden dili, ses tonu, iletişim biçimi, iletişim içeriği, eylem ve çevresi çok önemlidir.

Yeri geliyor insanları kılık kıyafeti ile de kıyasla ya biliyoruz görüyoruz ki üzerine takım elbise giymiş çok şık biçimde gözümüzde canlandırdığımız bir insan oturup yan yana konuştuğumuz zaman o kişinin davranış hareketleri ile beş para etmeyen boş bir insan olduğu kanısına varabiliyoruz.

Bunlar bizim hayatımızın gerçek yönleridir.

Mutlaka hepimizin hayatında başınıza gelmiştir o yüzden bu İnsanları sadece dışına, giyim kuşamına veya, maddiyatına göre değerlendirmemeliyiz

Arkadaşlar insan olabilmenin güzel en güzel yönü insani davranışlarıdır. Saygınlığı ve sevgisidir.

Marka olmak için değil, insan olmak için yaşamalıyız

Çünkü insanlık parayla satın alınmıyor.

İnsan doğruları kadar ile insan olmak ister ama yanlışları kadar insan olabiliyor.

Bir insanın gelebileceği en büyük mertebe güvenilir insan olmaktır. İnsan olmak bir nar gibi, üzüm incir gibi zamanla olgunlaşarak varılan bir MERTEBEDİR.

İnsan olmak değil, insan kalmak büyük meziyettir o yüzden insan olmak kuruşla değil, duruşla ölçülür iyi bir insan olmak iyi bir insan olmaya çalışmak da değil, içimizde zaten mevcut olan iyiyi bulmakla ve bu iyiliğin ortaya çıkmasına izin vermekle olabilir.

İnsan olmak kolay değildir. Hele ki insanca yaşanabilecek bir toplum düzeni yoksa çok zordur.

YOLUNUZ AÇIK
HAYATINIZ HUZUR
DOSTLARINIZ SAĞLAM
ETRAFINIZ GÜZEL İNSANLARLA DOLSUN.. Nurten Abacı-Berlin

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner130

banner133