CHP li  Sibel Suiçmez Yerel Seçimi Değerlendirdi.

Suiçmez, seçim çalışmalarının ve sonuçlarının tarihi bir çaba ve değer taşıdığını vurgulayarak, Ortahisar ve Beşikdüzü ilçelerini kazanmanın yanında birçok ilçede oy oranlarının artışını "her yerde zafer kazandık" sözleriyle özetledi. Bu başarıların, gelecek seçimler için atılan önemli adımlar olduğunu belirtti.

Özellikle Çarşıbaşı ilçesinde yaşanan seçim sürecine dikkat çeken Suiçmez, burada Seçim Kanunları ve 138 sayılı Genelge'ye aykırı durumlar yaşandığını ve geçersiz oyların oranının bazı sandıklarda %28'lere ulaştığını, hatta bir sandıkta 45 oyun geçersiz sayıldığını açıkladı. Bu durumların, seçimlerin doğal akışına aykırı olduğunu ifade etti.

Suiçmez, bu anormal durumlar ve yüksek orandaki geçersiz oy sorunlarına ilişkin İlçe Seçim Kuruluna resmi itirazlar yapıldığını belirtti. İtirazlar ve yapılan incelemelerin ardından, oyların doğru bir şekilde sayılması ve kaydedilmesi sonucu, parti olarak Çarşıbaşı'nda liderliğe yükseleceklerine dair güçlü bir inanca sahip olduklarını dile getirdi.

Demokrasiye olan sarsılmaz inancını ve vatandaşların iradesine duyulan derin saygıyı vurgulayan Suiçmez, sürecin şeffaf ve adil bir şekilde yönetilmesi konusundaki kararlılıklarını ifade etti. Ayrıca, İlçe Seçim Kurulunun hukuka uygun bir karar vereceğine ve vatandaşın gerçek iradesine sahip çıkacağına olan inancını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber