ÇİFTEKÖPRÜ VE OVİT TURİZM PROJESİ UNUTULDU

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize’de 4 mevsim Turizm yapılması için İl Özel İdaresi tarafından başlatılan projenin ne zaman sona ereceği belirsizliğini koruyor.

Turizm master planı yapılıyordu

İl Özel İdaresi tarafından Rize’de 4 bölgede 4 mevsim 365 gün sürdürülebilir turizm yapılması amacıyla çalışmalar başlatılmıştı. İkizdere’nin Ovit Bölgesi ve Çifteköprü Köyü, Güneysu’da Handüzü Yaylası ve Ardeşen’de Deremezra bölgesinde iki yıl kadar önce hazırlandığı belirtilen projenin ne zaman hayata geçeceği merakla bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesinin gözde turizm merkezlerinden birisi olan Rize, eşsiz yaylalarıyla 4 mevsim de ön plana çıkıyor. Yerli ve yabancı turistin yoğun ilgi gösterdiği bölgenin ekonomik, sosyal ve fiziki tesisleşme bakımından canlanması için çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda Rize’de yaklaşık 2 yıl önce 4 mevsim yaşanılabilir turizm için çalışmalara başlanmıştı.

İkizdere ilçesine bağlı Ovit Bölgesi'nin "Dört Mevsim Zirve Tatili", Güneysu ilçesinin Handüzü Yaylası'nın "Dağ Yolculuğu", Ardeşen Deremezra Bölgesi'nin "Geleneksel Köy" ve İkizdere Çifteköprü Bölgesi'nin de "Sağlık Vadisi" olarak master planları ve 2'şer katlı yöreye uygun yapıların inşa edilmesi uygun görülmüştü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber