KTÜ, TÜRKİYE GENELİNİ KAPSAYAN “SLOGAN YARIŞMASI” BAŞLATTI

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından “Haydi KTÜ'yü Sen İfade Et!" temasıyla Türkiye genelini kapsayan bir slogan yarışması başlatıldı. 11 Mart-15 Nisan 2024 tarihleri arasında başvuruların kabul edildiği yarışmada, sunulan “sloganlar” 15 Nisan ile 7 Mayıs 2024 tarihleri arasında belirlenen jüri ile değerlendirilecek. Dereceye giren sloganlar ise 8 Mayıs'ta açıklanacak. Yarışmanın birincisine 20 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne ise 5 bin TL ödül verilecek.

“KTÜ RUHUNU YANSITACAK”
Yarışma hakkında açıklamalarda bulunan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, "KTÜ olarak öğrencilerimizin ve toplumun üniversitemizi nasıl gördüğünü, hangi değerleri önemsediğini bu yarışma ile öğrenmeyi amaçlıyoruz. Sloganlar, üniversitemizin ruhunu ve misyonunu yansıtmalıdır. Bu yarışma, katılımcılara KTÜ'yü ifade etme ve üniversitemizin kimliğine katkıda bulunma fırsatı sunacak. Belirlediğimiz slogan, uzun yıllar KTÜ’yü temsil edebilecek." dedi.

Öte yandan yarışmaya katılmak isteyenler, 15 Nisan'a kadar KTÜ'nün resmi internet sitesi üzerinden veya www.ktu.edu.tr/bks2024 linkini tıklayarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber