banner238

‘DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ’

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından Hollanda’da gerçekleştirilen Yükseköğretim Fuarı’na katılan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), standında çok sayıda katılımcı ağırladı

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde düzenlenen ve bu yıl da 26-29 Eylül 2023 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Fuarı’na katıldı. 241’i aşkın üniversitenin yer aldığı fuarda KTÜ’yü; Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı başkanlığında, Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Köse ve Değişim Programları Koordinatörlüğünden Öğr. Gör. Çiğdem Hüsem’den oluşan heyet temsil etti.

‘BİLİMİN OLDUĞU HER NOKTADAYIZ’

Yenilikçi fikirler ve iyi uygulamaların yaygınlaştırılması yoluyla uluslararasılaşmaya yön verecek bir ekosistem tesis etmeyi hedefleyen fuara ilişkin bilgi veren Rektör Prof. Dr. Çuvalcı, “68 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan üniversitemiz, ‘Dünya Üniversitesi’ olma yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor. Üniversitemiz, şehrinden, öğrencisinden, tüm paydaşlarından almış olduğu güç ve destekle şimdiye kadar olduğu gibi bilimin temsil edildiği her noktada olacaktır. Bu kapsamda, dünyanın farklı noktalarında düzenlenen bilimsel etkinlik ve organizasyonlara katılıyor; yeni anlaşmaların ve hedeflerimizin gerçekleşmesini kolaylaştıracak görüşmeler yapıyoruz” dedi.

İŞ BİRLİKLERİNİN GELİŞİMİ ÖNCELENDİ

Ayrıca uluslararası eğitim temalı konferans ve fuar etkinlikleri kapsamında, Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, KTÜ’nün mevcut ortaklarına ait stantları ziyaret ederek yükseköğretimde uluslararası iş birliğinin gelişimi, yeni ortaklıkların kurulması ve halihazırdaki iş birliğini daha ileri bir noktaya taşıyabilmek adına üniversitemizin bu yöndeki motivasyonu ve potansiyeli hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Rektör Prof. Dr. ÇUVALCI, yerelden genele küreselleşen Karadeniz Teknik Üniversitesi ile ilgili fuar boyunca yapılan görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber