CHP İl binasında Böyle kalabalık Görülmedi yer kalmadı… 

Öncelikle Pazar günü yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Yerel seçimleri Hem ülkemiz, hem de Şehrimize hayırlı olsun. Demokrasi adına çok önemli ve sonuçları itibariyle bir o kadar da kıymetli bir seçimi daha geride bıraktık.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı olarak yaklaşık dört ay gibi bir süre içerisinde tüm ilçelerimiz ve Büyükşehirde olmak üzere adaylarımızı belirledik ve hızlıca belirlediğimiz meclis üyelerimizle sahaya çıktık. Bu arada beş ilçemizde ilçe örgütlerimizin kararı doğrultusunda ön seçimle adaylarımızı belirledik.

Toplamda 14 ilçe ve Büyükşehirde adaylarımızla birlikte seçimlere katıldık. Büyükşehirde ve ilçelerimizde partimizin temsiliyetinin sağlanması öncelikli hedefimiz olmuştur. Bu nedenle örgütlerimizin de kararı alınarak tüm seçim çevrelerinde en doğru adaylarımızla yola çıktık.

Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerimizde iddia koyarak yarıştık. Kesin sonuç alabileceğimizi düşündüğümüz altı ilçemizden sadece Ortahisar ve Beşikdüzü’nde sonuca gidebildik. Akçaabat, Düzköy, Maçka ve Çarşıbaşı gibi ilçelerimizle üzüldük.

Bizler sürecin en başından itibaren  bir gerçeğin üzerinde ısrarla durmaya ve bunun sağlanması için tüm adımlarımızı bu gerçeğe göre atmaya gayret gösterdik. Bu gerçek Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ısrarla vurgulamaya çalıştığı Türkiye İttifakının Trabzon’da da sağlanması idi.

Bu nedenle her platformda Trabzon İttifakının sağlanması için çok hassas bir süreç yönettik. Daha önce Millet İttifakı içinde olan siyasi partilerle sürekli görüş alışverişinde bulunduk ve süreci takip ettik. Böylece halkımızın da bizlerden olan beklentilerini karşılamaya gayret gösterdik.

Şunu özellikle söylemek istiyorum ki bizler halkımıza ve şehrimize hizmet edebilmek için çaba sarf ederken sürekli bizlere çamur atmaya, Trabzon’un ve halkın gündeminden uzaklaştırmaya ve bu şehre asla hizmet etmek gibi bir niyetleri olmayan belirli çevrelerin kirli oyunlarına asla gelmedik ve bundan sonra da gelmeyeceğiz.

AKP iktidarının halkı ne denli yoksullaştırdığını, açlık sınırının altında yaşamaya mahkum ettiğini, gençlerimizin geleceğini çaldığını ve ülkeyi bir uçurumun eşiğine getirdiğini hepimiz biliyoruz. Bu durumda her zaman “Kimsesizlerin Kimsesi” olmuş olan Cumhuriyet Halk Partisi yine halkımızın tek güvencesi ve umudu olmuştur.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu anlayışla ittifaksız girdiğimiz 31 Mart Yerel seçimlerinde 1977 yılından bu yana yani 47 yıl sonra oyumuzu yaklaşık %38 lere taşıyarak birinci parti konumuna geldik. 14 Büyükşehir ve 21 İl Belediyesi ile toplamda 17 milyonun üzerinde vatandaşımızın oyunu aldık.

Bu tarihi zaferin mimarları Başta Genel Başkanımız Özgür Özel Olmak üzere, tüm baskı ve devlet gücüne karşı arkasına sadece halk desteğini alarak İstanbul’u 3. kez kazanan Ekrem İmamoğlu’na Trabzon’dan selam olsun. Ekrem İmamoğlu başkanımıza gönülden başarılar diliyoruz.

Onun bu mücadelesine biz de Trabzon’dan, Ortahisar’dan, Beşikdüzü’nden ses verdik, destek olduk. Destek olmaya da devam edeceğiz.

31 Mart Yerel seçimleri bizlere önümüzdeki ilk genel seçimlerde iktidar olma yolunu açmıştır. Bu halk artık istismarcılara ve halkı sömürenlere gereken uyarıyı verdiği gibi bizlerden beklentilerini ve umutlarını da açıkça ortaya koymuştur. Bizler bu anlayışla yolumuza ve halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Seçim kazanmak elbette ki önemlidir ama asıl önemli olan bizlere güvenerek ve inanarak sandıkta bizlere oy veren vatandaşlarımızın bu teveccühünü boşa çıkarmamaktır. Seçimler bitti şimdi hizmet etme zamanı gelmiştir.

Onun için seçilen belediye başkanlarımızın da daha önce sizlere söz verdiği gibi Şehrimizin ve halkımızın sorunları bizim önceliğimiz olacaktır.

22 yıldır çözüm bekleyen sorunları bir an önce planlamaya almak ve çalışmalara başlamak olacaktır. Belediyelerimizin kapıları halkımıza sonuna kadar açık olacaktır. Partili ya da kime oy verdiğine bakılmaksızın herkese eşit hizmet halkımıza sözümüzdür. Şeffaf ve insan odaklı sosyal belediyecilik misyonumuz olacaktır.

Gençlerimizin beklentilerini karşılamak ve bu şehre hizmet etmelerini sağlamak için onlara fırsatlar vereceğiz.

Şehrin kaybolan tarihi dokusunu ve hafızasını yeniden canlandıracağız. Mutlu şehirler ve mutlu insanlar yaratmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

Çalışacağız çünkü üzülerek söylemeliyim ki bu şehrin insanları mutsuz, gençleri umutsuz. Onlara yeniden umut olacağız.

Sonuç olarak bu süreçte emeği geçenlere birer birer teşekkür borcumuz var.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel seçimlerinin sağlıklı ve huzur içinde geçmesini sağlayan Güvenlik Güçlerimize ve görevlilerimize öncelikle teşekkürlerimizi sunuyorum.

Seçim takvimi boyunca tüm süreçleri hazırlayan ve planlayan ilçe başkanlarıma, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza ve partililerimize,

Sabahın erken saatlerinde sandıklarının başına giderek görevlerini yapan ve ilçe seçim kuruluna kadar halkın iradesinin tecelli etmesini sağlayan Sandık Görevlilerimize ve Müşahitlerimize,

Oy kullanımı esnasında oluşan haksızlıklara ve yanlış uygulamalara karşın hukuk çerçevesinde müdahale eden ve hak arayan Avukatlarımıza,

Parti içi koordinasyonun sağlanması için görev alan Bina ve Okul sorumlularımıza,

Sandık sonuçlarının bir an önce Genel Merkezimize ulaşmasında görevli Bilişim ve Sandık Sonuç Giriş Görevlilerimize,

Haber alma ve halkı bilgilendirmede görev yapan tüm basın emekçilerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.

Bir teşekkürü de;

Böylesine zor bir süreçte aday olarak partimizi temsil eden, bu onurlu görevi kabul ederek partimize yakışır şekilde yerine getirdikleri için hepinizin huzurunda tüm belediye başkan adaylarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

15 yıl sonra Ortahisar ilçemizin yeniden Baba Ocağına dönmesi için çok büyük emek veren Ortahisar İlçe Başkanımız Haluk Batmaz’a ve  Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza,  Kadın ve Gençlik kollarımıza, Meclis üyelerimize, Partililerimize, 

Aday olmalısın dediğimizde ben partim ne görev veriyorsa hazırım diyen Belediye Başkanımız Ahmet Kaya’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bizleri tek Belediye olarak bugüne kadar temsil eden ilimizin aydınlık yüzleri Beşikdüzü ilçemizin ilçe başkanı Ahmet Kıran ve yönetimine, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, Partililerimize, destek veren herkese,

Her zaman Beşikdüzü için varını yoğunu ortaya koyan, bir an bile görevden kaçmayan ve bu gururu bizlere yaşatan Burhan Cahit Erdem Başkanıma da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Trabzon İl Başkanlığı olarak tüm bu süreci baştan sona hazırlayan ve yöneten ve bu başarıda büyük pay sahibi olan il yönetici arkadaşlarıma, arı gibi çalışan Kadın ve Gençlik Kollarımıza, partimizin emekçileri Aysen kardeşime ve Servet ablama da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ve son olarak sandıklara giderek Demokrasi adına görevini yapan, Oyunu kullanarak şehrinin ve ülkenin geleceğine katkı sunan tüm vatandaşlarımıza partim ve örgütüm adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber