KARAGÖZ’’BELEDİYEMİZ 5 YILDIR HİÇ DURMADI’’

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-2019 seçimiyle göreve başlayan İkizdere Belediyesinin MHP’li Başkanı Hakan Karagöz çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada ‘’Yaptığımız her hizmetin bir hikayesi var. Belediyemiz 5 yıldır hiç durmadı’’ dedi.

5 yıllık çalışmasında MHP Belediyelerinin üretkenliğini ortaya koyduklarını söyleyen Başkan Hakan Karagöz şunları söyledi’’ İkizdere ana Caddemiz olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde yaklaşık 100 binanın Cephe giydirme ve mantolama işlemini gerçekleştirdik. Yöre mimarisine uygun çalışma bizden önceki dönemde DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) na proje verilip çıkan ödenek 970 bin TL proje ödeneğini kullanma süresi 24 ay. Göreve geldiğimizde kalan süre 8,5 ay projeyi hayata geçirmek için yoğun bir çalışmanın içine girdik proje inşa süresi 180 gün (6 ay) burada İkizdere fen işlerimizin gayretiyle iki kez ihale yapıp projeyi hayata geçirdik aksi üç ay daha geç kalsak maalesef ödenek süre sınırları içinde projeyi hayata geçiremeyecektik. Bu proje halkın ve belediyemizin eş finansmanı ile yaklaşık 1.470 bin TL ye mal oldu. Süre ve eldeki bütçe itibarı ile projenin hayata geçmesi adeta imkansızdı bizler risk alıp halkımızı da finans noktasında işin içine sokup projeyi hayata geçirdik hamdolsun. Biz hizmet için halkımızdan yetki istedik ve her türlü zorluğa rağmen bu güvenin karşılığını vermeye çalışıyoruz.

Doğalgaz tamam

İkizdere’de hayal denilen, olmaz denilen Doğalgaz çalışması çok şükür başladı ve sona ermek üzere çok yakında işlemlerini, aboneliklerini tamamlayan yerlere gaz verilmiş olacak. Kimse bu çalışmamızın olacağını tahmin etmiyor ve beklemiyordu. MHP li Belediyenin üretkenliğini burada bir kez daha gösterdik.

Bölgenin en temiz suyunu içiyoruz

İlçe merkezine bölgemizin en sağlıklı ve temiz içme suyunu getirdik. Çağrankaya yaylasından gelen içme suyumuz ilçede 60 yıllık ihtiyaca yetecek kapasitede, Şebekemizi yaptık.

Arıtma tesisi tamamlandı

Önceki yıllarda dereye akarak denize kavuşan kanalizasyon konusunu arıtarak çözdük. İlçe kanalizasyonu artık dereye akmıyor. Modern arıtma tesiste işlenerek berrak atık olarak gidiyor. Sağlıklı bir yapıya kavuştuk. İlçede yapılan ve yapılacak çok işimiz var.31 Mart seçiminde insanlarımız MHP adayı olarak yeniden izin verirse çalışmalarımıza ekibimle birlikte devam etmek istiyoruz. Hedefimiz daha yaşanabilir bir ile yapmak’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber